1. YAZARLAR
  2. İbrahim Şahin
  3. Şimdi anladınız mı? bu millete darbe yapılamayacağını
İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

Yazarın Tüm Yazıları >

Şimdi anladınız mı? bu millete darbe yapılamayacağını

15 Temmuz akşamı Türk demokrasisi tarihine kara leke sürmeye çalışanlar, ülkeye milli iradeye darbe yapmaya çalışanlar gerçek tabiriyle bu büyük Türk milletinin darbesiyle karşılaştılar. Darbe karşısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “sokağa çıkın bende aranızda olacağım” açıklamasıyla akın, akın sokağa dökülen halkın,  tankların altına yatan üstüne çıkan askerlerin ellerinden korkusuzca silahların elinden alan demokrasi adına milli irade adına  eşi benzeri görülmemiş bir direnişle asker kılığına girmiş bu FETÖ/PDY çete üyesi  canilere dur demiştir. Halkın korkusuzca sokağa çıkışı “darbeye hayır” diyerek hem ülkesine hem geleceğine sahip çıkmıştır.  Bu milletin   parasıyla maaşını alan, yine bu milletin parasıyla alınan silahları bu millete acımasızca çevirerek  öldüren asker kılığına girmiş darbe yapmaya kalkışan  bu çete üyelerine, teröristlere  darbeyi halkın kendisi yapmıştır. Hem de dünyaya örnek olacak bir şekilde. Asker kılığına girmiş bu çete üyeleri şimdi daha iyi  anlamışlardır,  bu şanlı  Türk halkına darbe yapılamayacağını…Bu darbe girişimi şanlı ordumuzun peygamber ocağı dediğimiz ordumuzun askerine, Mehmetçik dediğimiz şanlı ordumuzun tamamına mal etmemek lazım. Zaten anlaşıldı ki bu darbe sırasında ordumuzun içinde bu darbe kalkışmasına karşı  çıkan bir çok  vatan evlatları da var, onun için bu darbeyi  ordumuza mal etmeyeceğiz. Bunu yapanlar şanlı ordumuz içine sızmış, Fetullahçı Terör Örgütü'ne beynini satmış, asker kılığına girmiş çete üyeleridir.
Ülkemizi bu duruma sokan, itibarımızı zedeleyen, halkını acımasızca öldürmeye yeltenen bu   canileri, vatan hainlerini beyinlerini bir yerlere satanları  en ağır şekilde, ibreti aleme örnek olacak şekilde cezalandırılmalıdır.  Cezalandırılmalıdır ki bir daha hiç kimse böyle bir cesarete kapılıp darbe yapmaya kalkmasın.
Sonuç olarak, ülkemizin birliğine,  demokrasisine, milli iradesine kast etmiş  bu katillere, canilere, vatan hainlerine 15 Temmuz gecesi milletimiz kahramanca karşı koyan korkusuzca tankın tüfeğin önüne kendini siper eden ve darbe yapmaya kalkan bu darbecilere gerçek darbeyi yapan  bu aziz Türk milletinin bir ferdi olmaktan gurur duyuyorum.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT