1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sinan Ören davasında sanıklara beraat talebi

Sinan Ören davasında sanıklara beraat talebi

Eskişehirspor'un eski kalecisi Sinan Ören'in, 2012 yılındaki sözleşmesinde vaat edilen daire ve çeklerin ödenmediği şikâyeti üzerine açılan davada,...

Sinan Ören davasında sanıklara beraat talebi

Eskişehirspor'un eski kalecisi Sinan Ören'in, 2012 yılındaki sözleşmesinde vaat edilen daire ve çeklerin ödenmediği şikâyeti üzerine açılan davada, aralarında eski Başkan Halil Ünal'ın da bulunduğu 6 kişinin yargılanmasına devam edildi.

Sinan Ören, sözleşmesi gereği kendisine vaat ettiği dairenin teslim edilmediği ve çeklerin ödenmediği gerekçesiyle avukatı aracılığıyla şikayette bulundu. Bunun üzerine aralarında Halil Ünal'ın da bulunduğu şüpheliler hakkında "Tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı" suçundan dava açıldı.

Açılan dava sonrasında şüphelilerin yargılanmalarına 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

Duruşmaya katılan Halil Ünal, verdiği ifadesinde çekleri kendisinin imzaladığını söyledi. Genellikte futbolculara çek verdiklerini belirten Ünal, "Normalde topçu çek ister, biz veririz. Çeki ne yapacağı bizi ilgilendirmez. Muhtevi alış verişler bu çeklerle yapılabilinir. Biz çekleri ödemişizdir. Sonraki olanlar hakkında bilgim yok" diye konuştu.

Duruşmada savcı, mütalaa verdi. Savcı, katılan ve sanıklar arasındaki alacak ilişkisinden kaynaklanan uyuşmazlığın hukuk mahkemelerinde çözümü gereken ihtilaf niteliğinde olduğu ve dolandırıcılık suçunun yasal unsurlarının oluşmaması nedeniyle sanıkların beraatlarını talep etti.

Mahkeme heyeti avukatların savunma yapması için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT