1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sınavda kopya çekmesinler diye öğrencilerin kafalarına kutu taktılar

Sınavda kopya çekmesinler diye öğrencilerin kafalarına kutu taktılar

Hindistan'ın güneybatısında yer alan Karnataka eyaletinde eğitim veren Bhagat Pre University College'ta bir skandal yaşandı! Skandalın sebebi ise sınavda kopya çekilmesin diye öğrencilerin başlarına karton kutu geçirilmesi. Okul yönetimi ise fotoğrafların yayılmasının ardından geri adım atmak zorunda kaldı.

Sınavda kopya çekmesinler diye öğrencilerin kafalarına kutu taktılar

Hindistan’ın Haveri kentinde eğitim veren Bhagat Pre-University College’ta bir skandal yaşandı… Okul yönetimi, bir sınav sırasında oldukça kalabalık sınıfta öğrencilerin kopya çekmesini engellemek için önünde gözler için açılan deliklerin olduğu karton kutular dağıttı. Öğrencilerin kopya çekmesini engellemek için böyle bir yöntem uygulandığını açıklayan okul yönetimi fotoğrafların sosyal medyada paylaşılmasıyla büyük tepki çekti.

Öğrencilerin sadece masaları ve kağıtlarını görmeye imkan veren kutuları kafalarına taktıkları görüntüler sonrasında birçok veli okula akın edip tepki gösterirken sosyal medyada da birçok kullanıcı okul yönetimini adeta topa tuttu. Baskı ve tepkilerin ardından okul yönetimi öğrencilerden ve velilerden özür diledi. Okul Müdürü M.B. Sateesh, “Biz bunu deneme amaçlı yaptık. 72 öğrenciden sadece 56’sı bu kutu denemesine katıldı” dedi.

Sınavda kopya çekmesinler diye öğrencilerin kafalarına kutu taktılar

KUTULARI EVDEN GETİRMİŞLER

Öğrencilerin kendi kutularını getirdiğini söyleyen Sateesh, “Öğrenciler okula evden getirdikleri kutularla geldiler ve birçoğu 15-30 dakika sonra kutuları çıkardı. Okul yönetimi öğrencilerden sınav sonunda kutuları çıkarmasını istedi. Okul yönetimi hiçbir öğrenciyi zorlamadı bu tamamen opsiyoneldi, bazı öğrenciler kutu takmadı” dedi.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT