1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sınırdaki Mehmetçiğe al bayrak ve mektup

Sınırdaki Mehmetçiğe al bayrak ve mektup

Hatay'ın İskenderun ilçesi Gençlik Merkezi tarafından "Afrin Yolunda Bir Bayrak" projesi kapsamında hazırlanan mesajlı al bayrak ve mektuplar Mehmetçiğe...

Sınırdaki Mehmetçiğe al bayrak ve mektup

Hatay'ın İskenderun ilçesi Gençlik Merkezi tarafından "Afrin Yolunda Bir Bayrak" projesi kapsamında hazırlanan mesajlı al bayrak ve mektuplar Mehmetçiğe teslim edildi.

İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin, Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan Mehmetçiğe destek olmak ve onlara moral vermek için "Afrin Yolunda Bir Bayrak" projesini hazırladıklarını belirtti.

Vatandaşların yazdığı mesajları, al bayrakları, mektupları ve çocukların yaptığı resimleri ulaştırmak hedefiyle yola çıktıklarını ifade eden Keskin, "Bunun için halkımızdan büyük bir destek gördük ve projemiz bir kartopuyken çığa dönüştü. Birçok okul, kreş, esnaf, vatandaş, çeşitli derneklerin yanı sıra Türkiye'nin dört bir yanından destek olan gençlik merkezlerimizle el ele vererek hedefimizin çok üstünde bayrak sayısına ulaştık. Bunlardan 2 bin 566 tanesi mesajlı bayrak, 2 bin 862 tanesi bayraklı mektup ve 488 tanesi de bayraklı resim olmak üzere sayımız 4 bini geçti. Halkımızın bize emanet etmiş olduğu mesajlı bayrakları şanlı ordumuza teslim etmek üzere İskenderun Gençlik Merkezi ailesi olarak gönüllü gençlerimizle birlikte Hassa sınır bölgesine doğru yola çıktık. Bu paha biçilemez değerdeki emanetleri gönüllerimizle şanlı ordumuza teslim ettik. Projemizi anlatırken ve al bayraklarımızı teslim ederken Mehmetçiklerimizin yüzlerindeki tebessüm ve gözlerindeki ışık görülmeye değerdi. Her şey Mehmetçiklerimizin bir tebessümü için diyerek, çıktığımız bu yolda bizlere destek olan herkese teşekkür ederiz. Kahraman Mehmetçiğimiz Allah'ın muhafazası ve yardımı, aziz milletin duası, desteği, devletin gücü ile sahip oldukları iman, vatani bayrak, millet ve devlet sevgisi ve cesaretiyle zafere ulaşacaklardır" dedi.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT