1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şırnak’ta belediye çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor

Şırnak’ta belediye çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında Şırnak Belediyesine görevlendirilen Vali Yardımcısı Turan Bedirhanoğlu'nun talimatıyla...

Şırnak’ta belediye çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında Şırnak Belediyesine görevlendirilen Vali Yardımcısı Turan Bedirhanoğlu'nun talimatıyla kentin yeniden şekillendirilmesi için başlatılan altyapı çalışmaları sürüyor.

Terör operasyonları sırasında üst yapı başta olmak üzere, alt yapısı tamamıyla kullanılamaz hale gelen Şırnak kent merkezi, Belediye Başkanı Turan Bedirhanoğlu'nun göreve gelmesiyle başlatılan, "Kenti Yeniden İnşa Projesi" hamlesiyle, adeta küllerinden doğarak modern bir görünüme kavuştu. Altyapıdan üstyapıya, sosyal alan projesinden peyzaj çalışmalarına, eğitime destek projelerinden sosyal sorumluluk projelerine kadar, birçok alanda hizmet hareketi başlatan belediye, vatandaşların huzurunu merkezde tutarak çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda hizmetlerine yenilerini ekleyen belediye, kent merkezinde tamamladığı alt yapı ve yol yapım çalışmalarına kentin dış mahallelerinde başlattığı yol yapım ve asfaltlama çalışmalarıyla devam ediyor. Daha önce yollarının tamamı topraktan olan ve araç geçişi sırasında ortaya çıkan toz topraktan şikayetçi olan vatandaşların rahatsızlığını dikkate alan belediye, Eski Cezaevi, Vakıfkent ve Gündoğdu Mahallesi yolunu Uludere-Cizre Caddesine bağlayan güzergahta asfaltlama çalışması başlattı. Mevcut yolların tarihinde ilk defa asfaltla buluşturulacak olmasından memnun olan çevredeki vatandaşlar, yıllarca duymazdan gelinen mağduriyetlerine merhem olan Başkan Bedirhanoğlu'na memnuniyetlerini ifade etti.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT