1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Şişli'de çöpte yeni doğmuş bebek bulundu

Şişli'de çöpte yeni doğmuş bebek bulundu

Şişli, Kuştepe Mahallesi'nde Şişli Belediyesi'nde çalışan temizlik görevlileri Yavrukuş sokaktan çöp aldıktan sonra yolda ağlama sesi duydu. Aracı durduran görevliler, çöplerin içinde poşete konulmuş ve yeni doğduğu tahmin edilen bir kız çocuğu buldu.

Şişli'de çöpte yeni doğmuş bebek bulundu

Şişli Kuştepe Mahallesi'nde meydana gelen olayda bir belediye çalışanı çöplerin içinde poşete konulmuş ve yeni doğduğu tahmin edilen bir kız çocuğu buldu. İlk olarak bebeğin göbek bağına bir mandal takıldığı görüldü. Temizlik görevlileri tarafından Kuştepe semt polikliniğine götürülen bebek, buradaki sağlık kontrolünün ardından süt içirilerek beslendi. Kız olduğu anlaşılan bebek daha sonra ambulansla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Polis bebeği çöpe atanları yakalamak için çalışma başlattı.

Bebeği bulan temizlik görevlisi Bülent Gürlevük konu ile ilgili olarak, "Sabah ekibi olarak çöpleri topluyorduk. Bir konteyneri aldık içinden bebek sesi duyduk. Ama sesin nereden geldiğini bulamadık. Kamyonun içini karıştırdık. Bulamadık. Daha sonra kamyonun kepçe kısmında sıkışmış bir kafanın sallandığını gördük. Yeni doğmuş bir bebekti. Bir poşetin içerisindeydi. Sadece kafa kısmı görülüyordu. Doktorumuz da kontrol etti. Göbek bağı daha yeni atılmış. Konteynerin boşluğuna denk gelmiş muhtemelen. Hiç bir zarar görmemişti." ifadelerini kullandı.

photo-2020-02-20-14-25-30.jpg

Diğer temizlik işçisi Ferdi Karaçil ise "Buradan konteyneri aldık. Yokuş yukarı çıkarken dolu bir konteyner vardı. Allahtan onu almadık. Onu alsaydık şuan çocuk hayatta olmayabilirdi." şeklinde konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT