1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şişmanlar judoda tarih yazmaya devam ediyor

Şişmanlar judoda tarih yazmaya devam ediyor

Ulusal ve uluslararası turnuvalarda sayısız dereceye sahip olan Manisa Büyükşehir Belediyespor'un başarılı judo sporcusu Mert Şişmanlar, Antalya'da yapılan...

Şişmanlar judoda tarih yazmaya devam ediyor

Ulusal ve uluslararası turnuvalarda sayısız dereceye sahip olan Manisa Büyükşehir Belediyespor'un başarılı judo sporcusu Mert Şişmanlar, Antalya'da yapılan Büyükler Türkiye Şampiyonasında rakiplerine minderi dar etti. Rakiplerini bir bir alt eden Şişmanlar, 90 kiloda Türkiye şampiyonu olarak zirvede yer aldı.

Büyükler Türkiye Judo Şampiyonası 7-8 Aralık tarihleri arasında 57 ilden toplamda 548 sporcu katılımıyla Antalya'da gerçekleşti. Şampiyonada Manisa Büyükşehir Belediyespor adına mücadele eden Mert Şişmanlar başarılı performansıyla göz doldurdu. İlk turda Rize ili sporcusu Ceyhun Kalcıoğlu'nu ikinci turda Samsun ili sporcusu Nazım İlkehan Bayrak'ı alt eden Şişmanlar, çeyrek final müsabakasında Konya ili sporcusu Ensar Kolcu'yu yarı final müsabakasında ise Giresun ili sporcusu Ali Metehan Köseoğlu'nu yenerek finale yükseldi. Şişmanlar final müsabakasında da Balıkesir ili sporcusu Fatih Enes Acet'i yenerek 90 kilogramda altın madalyaya ulaştı.

Kariyeri başarılarla dolu

Başarılarla dolu kariyerine sayısız madalya sığdıran yeşil-beyazlı sporcu 2017 yılı içerisinde işe şu dereceleri elde etti: "Litvanya'da düzenlenen Ümitler Avrupa Şampiyonası'nda 81 kg'da Avrupa Şampiyonluğu, Avrupa Judo Federasyonu EJU'nun düzenlediği Avrupa Kupasında 81 kg'da şampiyonluk, Çek Cumhuriyeti'nde düzenlenen Avrupa Kupası'nda 81 kg'da 3'üncülük Balkan Şampiyonası'nda 81 kg'da 3'üncülük ve Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda 90 kg'da Türkiye şampiyonluğu."

Şişmanlar judoda tarih yazmaya devam ediyor

Şişmanlar judoda tarih yazmaya devam ediyor

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT