1. HABERLER
  2. SPOR
  3. Sivasspor'dan Mert Hakan Yandaş ile ilgili açıklama!

Sivasspor'dan Mert Hakan Yandaş ile ilgili açıklama!

Galatasaray'ın Sivasspor'un yıldız futbolcusu Mert Hakan Yandaş'la ön protokol imzaladığı iddia edildi. Oyuncunun bonservisini elinde bulunduran Sivasspor'dan konuya ilişkin açıklama yapıldı.

Sivasspor'dan Mert Hakan Yandaş ile ilgili açıklama!

Galasaray, Seri ve Lemina'nın kiralık sözleşmelerinin bitecek olması sebebiyle arayışlarına başladı. Mert Hakan Yandaş'ın  Galatasaray'da oynamak istediği ve sezon sonu için Galatasaray'la ön protokol imzaladığı iddia edilmişti.

SİVASSPOR'DAN AÇIKLAMA GELDİ!

Radyospor'a konuşan Sivasspor idari menajeri Oray Baykal, Süper Lig'in mevcut durumuyla ilgili açıklamalarda bulunurken, Mert Hakan Yandaş ve Galatasaray iddialarına ilişkin gündem yaratacak sözler söyledi.

Oray Baykal, "Zor bir karardı. Ülkenin geçirdiği zorlu süreç hepimizi yordu ancak biz futbolu özledik. Bir an önce sahaya inip bu ligi bitirmek istiyoruz ancak ortada gerçekler de var. TFF'nin açıkladığı kararlar çerçevesinde hazırlıklarımızı yapacağız. Başkanın açıklamasından 10 farklı senaryo olduğunu anladık. Deplasmanlara gitmek çok zor çünkü uçakların durumu belli değil." dedi.

"MERT HAKAN YANDAŞ'IN SARI-KIRMIZILI KULÜP İLE ANLAŞMA İHTİMALİ YOK!"

İsimleri Galatasaray ile anılan Mert Hakan ve Emre Kılınç için de konuşan Oray Baykal, "Mert Hakan'ın Galatasaray'la anlaşma ihtimali yok. Bu etik olarak doğru değil. Biz şampiyon olursak oyuncular bizimle devam edebilir. Bu oyuncuların tek istedikleri ligi en iyi yerde bitirmek. Biz oyunculara bunları soruyoruz. Yok öyle bir şey demekten kendileri sıkıldılar. TFF kurallarında bu yazılı. Oyuncular sözleşmeleri bitmeden anlaşma yapamazlar. Oyuncularımızın motivasyonunda bir eksilme yok. Milli Takım hedefleri var. Oyuncularımız ellerinden gelenin en iyisini yapacaklar." dedi.

HABERE YORUM KAT