1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sivas’ta Mart karı

Sivas’ta Mart karı

Sivas'ta hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altına düşmesi ve beraberinde gelen kar yağışı ile Sivaslılar hafta sonuna beyaz örtü altında gözlerini...

Sivas’ta Mart karı

Sivas'ta hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altına düşmesi ve beraberinde gelen kar yağışı ile Sivaslılar hafta sonuna beyaz örtü altında gözlerini açtı.

Sivas'ta geceden başlayan kar yağışı şehir merkezinde yaklaşık 5 cm kalınlığında kar birikmesine neden oldu. Sivas Belediyesi ekipleri günün ilk saatlerinden itibaren ana arterlerde kar temizleme ve kar küreme çalışmalarına başladı. Erken müdahale şehir merkezinde ulaşımda aksamalar yaşanmasını önledi. Hafta sonu olması dolayısı ile eğitimde de aksama yaşanmadı. Başbakan Binalı Yıldırım'ın Sivas mitingi öncesi yağan kar, Türk bayraklarıyla süslenen kent meydanı ile birleşince güzel bir görsel ortaya çıktı. Soğuk havalara alışık olan Sivaslılar; Bahar mevsiminde yağan karın kendileri için sürpriz olmadığını, sıfır dereceye yakın hava ısısında ise üşümediklerini, aksine hava ısısının makul derecede olduğunu söylediler.

Sivas’ta Mart karı

Sivas’ta Mart karı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT