1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Sivas’ta Nuri Demirağ Havacılık Sergisi açıldı

Sivas’ta Nuri Demirağ Havacılık Sergisi açıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 2016-2017 Mümtaz Şahsiyetler Projesi dahilinde 3. Mümtaz Şahsiyet olarak belirlenen Nuri Demirağ'ı tanıtmak ve öğrencilere...

Sivas’ta Nuri Demirağ Havacılık Sergisi açıldı

Sivas'ta Nuri Demirağ Havacılık Sergisi açıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 2016-2017 Mümtaz Şahsiyetler Projesi dahilinde 3. Mümtaz Şahsiyet olarak belirlenen Nuri Demirağ'ı tanıtmak ve öğrencilere yeni ufuklar açmak amacıyla düzenlenen Nuri Demirağ Havacılık Sergisi, Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde açıldı.

Açılışa Vali Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın, Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Nuri Demirağ Havalimanı Müdürü Ebubekir Taşseten, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altunsoy, THK Şube Başkanı Halil Işın ile çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı. Açılış öncesi Türk Havacılık tarihine adını altın harflerle yazdıran kahramanları canlandıran çocuklar davetlilerden büyük alkış aldı.

Açılışta konuşan Vali Davut Gül, havacılık alanında Sivas'ın parmakla gösterilen bir il olmasını diledi. Çocukların sivil havacılığa teşvik edilmesini isteyen Gül, sergide emeği geçenlere de teşekkür etti.

Açılışın ardından sergiyi gezen Vali Gül ve beraberindekiler sergi hakkında bilgi aldı.

Sivas’ta Nuri Demirağ Havacılık Sergisi açıldı

Sivas’ta Nuri Demirağ Havacılık Sergisi açıldı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT