1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İzmir'deki siyanür olayında flaş gelişme!

İzmir'deki siyanür olayında flaş gelişme!

İzmir'in Bayraklı ilçesinde, içine siyanür koyduğu şerbeti annesi Fatma ve babası Mehmet Kalkan'a içirerek ölmelerine sebep olan Mahmut Can Kalkan'a, sağlık raporu için götürüldüğü hastanede 'şizofreni' teşhisi kondu. Ardından yeni bir gelişme yaşandı. Mahmut Can Kalkan üst soy akrabayı kasten öldürmekten 2 kez ve kardeşini öldürmeye teşebbüsten tutuklandı.

İzmir'deki siyanür olayında flaş gelişme!

Mahmut Can Kalkan'ın, son zamanlarda psikolojik sorunlar yaşadığı, ancak bugüne kadar bir tedavi görmediği açıklanırken, İnternet üzerinden ticaret yaptığı ve yaklaşık 45 bin lira civarında zarar ettiği bildirildi.

Mahmut Can Kalkan'ın dün akşam içine siyanür koyduğu şerbet yapıp anne ve babasına ikram ettiği, sonrasında "15 dakikanız kaldı, 10 dakikanız kaldı" diyerek öleceklerini söylediği öğrenildi. Anne ve babasının rahatsızlandığın gören kardeşinin şerbetten içmediği belirtildi.

HERKES TARAFINDAN ÇOK SEVİLEN İNSANLARDI

Öte yandan, Kalkan ailesinin akrabaları, hem ailenin hem de çocukların iyi yetiştirilmiş insanlar olduğunu, ekonomik durumlarının da iyi olduğunu, böyle bir olayın yaşanmasına son derece şaşırdıklarını söyledi. Yakınları, Kalkan ailesinin çok sevilen bir aile olduklarını dile getirerek, yaşanan olaydan büyük üzüntü duyduklarını söyledi.

İZMİR'İN BORNOVA İLÇESİNDE CENAZE NAMAZLARI KILINDI

Kalkan çifti için, Bornova ilçesindeki Ali Rıza Güven Camisi'nde, cenaze töreni düzenlendi. İkindide kılınan cenaze namazına, hayatını kaybeden Mehmet Kalkan'ın babası Mahmut Kalkan ve iş arkadaşlarının yanı sıra çok sayıda akrabaları katıldı. Ayakta güçlükle duran ve uzun süre gözyaşı döken Mahmut Kalkan ve Fransa'dan ağabeyinin cenazesi için gelen Hatice Yılmaz'ı yakınları güçlükle sakinleştirdi. Namazın kılınması ve helallik alınmasının ardından, cemaat tarafından omuzlanarak araca konulan cenazeler, toprağa verilmek üzere memleketleri Yozgat'a götürülmek üzere yola çıkarıldı.

GEÇİCİ GÖRME KAYBI YAŞAYAN EMİR CAN KALKAN'IN DURUMU İYİ

Öte yandan, geçici görme kaybı yaşayan 16 yaşındaki Emir Can Kalkan'ın sağlık durumunun iyiye gittiği ve görme seviyesinin kademeli olarak yükseldiği ve bu problemin büyük oranda giderildiği bildirildi.

MAHMUT CAN KALKAN TUTUKLANDI

İzmir'de anne babasını siyanürle öldüren Mahmut Can Kalkan üst soy akrabayı kasten öldürmekten 2 kez ve kardeşini öldürmeye teşebbüsten tutuklandı

 

HABERE YORUM KAT