1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Sobayı benzinle yakmak isteyen adam feci şekilde yandı

Sobayı benzinle yakmak isteyen adam feci şekilde yandı

Ardahan'ın Çıldır ilçesinde, çay demlemek için sobayı benzinle yakmaya çalışan bir kişi meydana gelen yangın sonucu feci şekilde yandı. Eşi ve muhtarının yardımına koştuğu şahıs, ''O an yardıma kimse gelmeseydi ben de yanmıştım ev de yanmıştı" dedi.

Ardahan'ın Çıldır ilçesine bağlı Kayabey köyünde meydana gelen olayda, 7 çocuk babası 81 yaşındaki Kadim Ercan, sabah saatlerinde çay demlemek için evin bahçesindeki sobayı benzinle tutuşturmak istedi. Ercan, eline aldığı şişedeki benzini ağaç dalına döktü ve ateşe verdi. Ağaç dalıyla birlikte bir anda şişedeki benzin de alev aldı.

ÇIĞLIKLARINA EŞİ VE MUHTAR KOŞTU

Alevlerin üzerine sıçradığı Ercan, yanmaya başladı. Yanan şişeyi atarak, uzaklaştıran Ercan'ın çığlığı üzerine önce karşı sokakta kendisini gören köy muhtarı Reşat Altunbulak geldi. Muhtar Altınbulak, üzerindeki tişörtü çıkararak, alevlere vururken, içeriden çıkan eşi de kovayla su dökünce Ercan'ı saran alevleri söndürdü. 

Sobayı benzinle yakmak isteyen adam feci şekilde yandı

''SOBAYLA TUTUŞAN ŞİŞEDEKİ BENZİN BENİ DE YAKTI''

Göğsü ve yüzünde yanıklar oluşan Kadim Ercan, Ardahan Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalenin ardından Erzurum Şehir Hastanesi Yanık Merkezi'ne sevk edildi. Burada tedaviye alınan Ercan, "Ben eski şoförüm. Benzinle nasıl yakılır, bilirim. Sobada bir çay yapalım, dedik olmadı. Sobayla birlikte tutuşan şişedeki benzin beni yaktı. Eğer plastik şişeyi atmasaydım, benimle birlikte ev de yanacaktı. O an yardıma kimse gelmeseydi ben de yanmıştım ev de yanmıştı" diye konuştu. 

Sobayı benzinle yakmak isteyen adam feci şekilde yandı

Sobayı benzinle yakmak isteyen adam feci şekilde yandı

Gülistan Başköy
Eğitim Editörü
HABERE YORUM KAT