1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. SODES uygulamaları başladı

SODES uygulamaları başladı

Beşeri sermayenin geliştirilmesi ve toplumsal bütünleşmenin sağlanmasını amaçlayan Sosyal Destek Programının (SODES) 2017 yılı uygulamaları başladığı...

SODES uygulamaları başladı

Beşeri sermayenin geliştirilmesi ve toplumsal bütünleşmenin sağlanmasını amaçlayan Sosyal Destek Programının (SODES) 2017 yılı uygulamaları başladığı belirtildi.

Adana Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Güneydoğu Anadolu Projesi ve Doğu Anadolu Projesi illerinde uygulanacak olan SODES programının başvuru süreci aşağıdaki şekilde olacak;

"Proje teklifleri internet sitesinden erişime açılacak olan SODES Bilgi Sistemi (SODES-BİS) aracılığıyla, 23 Şubat-16 Mart 2017 tarihleri arasında başvuru sahipleri tarafından valiliklere; 17 Nisan 2017 tarihine kadar ise Valilik Değerlendirme Komisyonu tarafından yapılacak değerlendirmeden sonra valilikler tarafından bakanlığa gönderilecek. 2017 yılında gerçekleştirilecek olan SODES uygulamalarında "http://www.sodes.gov.tr" adresinde yer alan 2017 Yılı SODES Uygulama Usul ve Esasları ile ekleri esas alınacak."

Valilik Değerlendirme Komisyonu, kendilerine sunulan projeleri; SODES tanımındaki amaçlara uygunluk, sürdürülebilirlik, projenin amacı, faaliyetleri ile bütçesi arasındaki tutarlılık, projeyi öneren kuruluşun proje yürütme kapasitesi, projenin hedef gruplar üzerinde yaratacağı etkiler, proje hedef kitlesinin genişliği ve ilin önceliklerini göz önünde bulundurarak değerlendirecek ve uygun gördükleri proje tekliflerini hem SODES-BİS aracılığıyla hem de resmi yazıyla bakanlığa gönderecek.

Valiliklerden bakanlığa bildirilen proje teklifleri, değerlendirildikten sonra desteklenecek projeler ve ödenek miktarları tespit edilecek. Desteklenecek projeler bakanlık tarafından hem SODES-BİS aracılığıyla hem de resmi yazıyla Valiliğe bildirilecek ve bakanlık internet sitesinden kamuoyuna duyurulacak.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.