1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Sokağa çıkma yasağı kararındaki koordinasyonsuzluk rahatsızlığa yol açtı!

Sokağa çıkma yasağı kararındaki koordinasyonsuzluk rahatsızlığa yol açtı!

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında 31 ilde 2 günlük sokağa çıkma yasağı kararındaki koordinasyonsuzluğun; Bilim Kurulu, Sağlık Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı'nda rahatsızlığa yol açtığı öğrenildi.

Sokağa çıkma yasağı kararındaki koordinasyonsuzluk rahatsızlığa yol açtı!

İçişleri Bakanlığı, 10 Nisan Cuma gecesi, 31 ilde sokağa çıkma yasağı ilan etti. Bakanlık tarafından saat 21.44'te yapılan açıklamada yasağın detayları ile ilgili bilgi verilmeyince vatandaşlar fırınlara ve marketlere akın etti. Sosyal mesafenin unutulduğu görüntülerin Instagram, Twitter ve Facebook gibi sitelerde paylaşıldı ve bu durum sosyal medyada infial yarattı.

Ardından Bakanlık konuyla ilgili bir açıklama daha yaptı. Bu kez saat 22.45'te yapılan duyuruda fırınlar, su satıcıları, eczanelerin de aralarında olduğu bazı yerlerin açık olacağı bildirildi.

RAHATSIZLIĞA NEDEN OLDU

İçişleri Bakanlığındaki kaynaklar, bu sürede ortaya çıkan koordinasyonsuzluğun başta Bilim Kurulu olmak üzere Sağlık Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı'nda da rahatsızlığa yol açtığını kaydetti. Akşam 21.00'den sonra kapalı olması gereken marketlerin açık olmasına da işaret eden kaynaklar, yaşanan tablonun hem koordinasyonsuzluk hem de korona tedbirlerine ilişkin yeterli denetim yapılmadığını göz önüne serdiğini belirttiler.

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU ELEŞTİRİLERİ KABUL ETTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasağının ilan edilişiyle ilgili gelen eleştirileri kabul ettiğini söylemişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
1 Yorum