1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Sokaklar İftar Sofralarıyla Şenleniyor

Sokaklar İftar Sofralarıyla Şenleniyor

Tuzla Belediyesi, Aydınlı Mahallesi’nde 2 bin kişilik sokak iftarı düzenledi. Mahalle sakinleriyle aynı sofrada buluşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Sokak iftarları ile birlik beraberliğimizi (...)

Sokaklar İftar Sofralarıyla Şenleniyor

Tuzla Belediyesi, Aydınlı Mahallesi’nde 2 bin kişilik sokak iftarı düzenledi. Mahalle sakinleriyle aynı sofrada buluşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Sokak iftarları ile birlik beraberliğimizi arttırmaya ve aynı sofrayı paylaşmanın güzelliğini hep beraber yaşamaya çalışıyoruz.” dedi.

aydinli-sokak-iftari-(1).jpg
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci, iftar öncesinde masaları gezerek vatandaşlarla görüştü. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, iftar öncesi selamlama konuşmasında birlik ve beraberliği güçlendirmek için sokak iftarları düzenlediklerini söyledi. Başkan Yazıcı, “Sizlerle beraber bu sofraları paylaşmamızdaki sebep bir iftarı açmak ve bir iftarda beraber bulunmak değil. Biz ‘Aynı sofrayı, aynı lokmayı paylaşanlar kardeştir’ düsturuyla bu mübarek Ramazan ayında sizlerle aynı sofrayı paylaşarak birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştirmek için bu iftar sofralarını kuruyoruz. Sokak iftarları ile birlik beraberliğimizi arttırmaya ve aynı sofrayı paylaşmanın güzelliğini hep beraber yaşamaya çalışıyoruz. Bizi yalnız bırakmıyorsunuz. Her mahallede çok yoğun bir ilgiyle bu iftar sofralarını şereflendiriyorsunuz. Bu iftar sofralarını asıl onurlandıran sizlersiniz. Allah sizlerden razı olsun diyorum. Bu mübarek ayda yapmış olduğunuz ibadetleri, tutmuş olduğunuz orucu Rabbim yüce katında kabul etsin. Rabbim dünyanın diğer coğrafyalarında da zulüm ve eziyet altında olan ve bu sofralara ulaşamayan, Ramazan’ı sıkıntılar içerisinde geçiren müslüman kardeşlerimize de bu güzelliği yaşamayı nasip etsin” dedi.
Sokak iftarı, çocuklara yönelik Ramazan etkinliği ile sona erdi.

HABERE YORUM KAT