1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sokakta çalışan çocuklara yönelik SODES projesinin tanıtımı yapıldı

Sokakta çalışan çocuklara yönelik SODES projesinin tanıtımı yapıldı

Kalkınma Bakanlığınca SODES kapsamında finanse edilen, Mersin Valiliği koordinasyonunda Aile ve Sosyal Politikalar Mersin İl Müdürlüğünce yürütülmekte...

Sokakta çalışan çocuklara yönelik SODES projesinin tanıtımı yapıldı

Kalkınma Bakanlığınca SODES kapsamında finanse edilen, Mersin Valiliği koordinasyonunda Aile ve Sosyal Politikalar Mersin İl Müdürlüğünce yürütülmekte olan "Sokakta Çalışan Çocuklar" projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı'ndaki toplantıda, sokakta çalışan risk altındaki çocuklar sorununun minimize edilmesi ve çocuk odaklı sosyal projelerin artırılması gerektiği kaydedildi.

Proje Koordinatörü Mustafa Sarı, proje ile toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha fazla katılmalarının sağlanması, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler yoluyla bölgedeki çocuk, genç ve kadınların kendilerini daha iyi ifade etmelerine katkı verilmesinin hedeflendiğini söyledi.

Sarı, projenin sokakta çalışan ya da risk altındaki çocukların içinde bulundukları gelişimsel döneme uygun ihtiyaçlara, yaşaması gereken çocukluk evrelerine ve hayatının geriye kalan bölümüne geçişte önemli etkiler oluşturacağını, bu nedenle çevre ile ilişkilerine yönelik sosyal kapsamda büyük getirisi olan bu projede yer alacak çocukların kültürel, sosyal, sportif ve benzeri alanlarda aktif bir şekilde yer alıp çocukluklarını yaşayarak rehabilite edilmelerinin amaçlandığının altını çizdi.

Proje merkezinin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne tahsis edilen yaklaşık 28 dönümlük Erdemli'deki eski İller Bankası yerleşkesi olduğunu dile getiren Sarı, zaman içinde Mersin geneline yayılacağını söyledi. Sarı, projenin nisan ayında başlayacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.