1. HABERLER
  2. İÇ HABERLER
  3. SON DAKİKA! 2 yıl hapsi isteniyordu: İmamoğlu'nun davasında karar çıktı!

SON DAKİKA! 2 yıl hapsi isteniyordu: İmamoğlu'nun davasında karar çıktı!

Son dakika haberi... İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında, eski Ordu Valisi Seddar Yavuz'a hakaret ettiği iddiasıyla açılan davanın yedinci duruşmasında karar verildi. Duruşmada İmamoğlu, 7 bin 80 TL para cezasına çarptırıldı.

SON DAKİKA!  2 yıl hapsi isteniyordu: İmamoğlu'nun davasında karar çıktı!

Son dakika haberi... İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu’nun, eski Ordu Valisi Seddar Yavuz'a hakaret ettiği gerekçesiyle 6 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada karar verildi. Mahkeme, Ekrem İmamoğlu’nun 354 gün boyunca 20 TL para yani toplamda 7.080 TL para cezası ödemesini hükmetti.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında, Ordu eski Valisi Seddar Yavuz’a hakaret ettiği iddiasıyla açılan davanın 7'nci duruşması görüldü. Duruşmada esas hakkında mütalaasını açıklayan savcılık, İmamoğlu hakkında 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası talep etti. Ordu 4’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 7'nci duruşmasına, taraf avukatları ve tanıklar hazır bulundu. Duruşmada iddia makamı esas hakkkındaki mütalaasını açıkladı.

MÜTALAADAN

"Halen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yapan sanık Ekrem İmamoğlu’nun seçim çalışmaları nedeniyle Karadeniz Bölgesi’ne geldiği, 05/06/2019 günü ise Ordu iline geldiği ve aynı gün saat 22:20 sıralarında Ordu ilinden ayrılmak üzere Ordu-Giresun Havalimanı’na gelerek VIP salonundan geçmek istediği, VIP salonundan geçmesine izin verilmemesi üzerine olay tarihinde Ordu Valisi olarak görev yapan Seddar Yavuz’a hakaret ettigi iddiasıyla açılan davada, dosya içerisinde mevcut Haber Global isimli televizyon kanalından ve Fox Tv isimli televizyon kanalından alınan görüntülerde sanık Ekrem İmamoğlu’nun olay yerinde bulunan ve dosya kapsamında dinlenen bir kısım tanıklara hitaben “vali itlik yapmıştır, aynen iletin vali itlik yapmıştır” şeklinde söz söylemek suretiyle Seddar Yavuz’a gıyabında ve olay yerinde bulunan tanıklarla ihtilat ederek hakarette bulunduğu ve bu şekilde üzerine atılı kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret suçunu işledigi anlaşılmakla sanık Ekrem İmamoğlu’nun TCK’nın 125/1, 125/3-a, 125/4 maddeleri gereğince cezalandırılmasına, sanığın hapis cezası ile mahkumiyeti halinde TCK’nın 53/1 maddesinde yazılı bulunan hakları kullanmaktan yoksun bırakılmasına karar verilmesi talep ve mütaala olunur."

Berna Akkaya
Gündem ve Teknoloji Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
1
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT