1. HABERLER
  2. SİYASET
  3. Son dakika... Adalet Bakanı Gül'den İstanbul Sözleşmesi açıklaması

Son dakika... Adalet Bakanı Gül'den İstanbul Sözleşmesi açıklaması

Son dakika haberi... Adalet Bakanı Gül, İstanbul Sözleşmesine ilişkin olarak," Uluslararası sözleşmelerin onayı ve yürürlüğe konulması usulü hukukumuzda açıktır. TBMM katılmayı onaylar, yürütme de bunu bir kararla yürürlüğe koyar." dedi. Bakan Gül, kadına yönelik şiddete ilişkin olarak," Bizim için kadına yönelik şiddetle mücadele, bir insan hakları mücadelesidir." ifadesini kullandı.

Son dakika... Adalet Bakanı Gül'den İstanbul Sözleşmesi açıklaması

Son dakika... Adalet Bakanı Gül'ün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Türkiye'ni feshettiği İstanbul Sözleşmesine ilişkin olarak Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Uluslararası sözleşmelerin onayı ve yürürlüğe konulmasının usul hukukta açık olduğunu kaydeden Bakan Abdülhamit Gül," TBMM katılmayı onaylar, yürütme de bunu bir kararla yürürlüğe koyar. Yürürlüğün aynı şekilde durdurulması ve feshi, yürütmenin yetkisindedir." dedi.

Bakan Gül,Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde kadına yönelik şiddetle mücadelede kararlılığımız tamdır. Mağdurlar hakkında adli süreçteki koruma halkasını her geçen gün daha da güçlendiriyoruz." ifadelerini kullandı.

Kadına yönelik şiddetle mücadeleye ilişkin olarak da konuşan Bakan Gül şunları kaydetti:

"Bizim için kadına yönelik şiddetle mücadele, bir insan hakları mücadelesidir. Bu anlayışla tüm kurumlarımızla birlikte insanımızın onurunu, aileyi ve toplumsal dokumuzu korumaya kararlılıkla devam ediyoruz."

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT