Son dakika | AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanına 'Diktatör' denmesine sert çıktı! "Demokrasi düşmanlığı budur"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Canan Kaftancıoğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Diktatör' demesine sert çıkarak, "Demokrasi düşmanlığı budur." ifadelerini kullandı.

Son dakika | AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanına 'Diktatör' denmesine sert çıktı! "Demokrasi düşmanlığı budur"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İstanbul'daki CHP İl Başkanları Toplantısı'nda konuşma yapan Canan Kaftancıoğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sert çıkışlarına ve 'Diktatör' demesine sert çıktı. Canan Kaftancıoğlu'nun konuşmalarına ithafen konuşan Ömer Çelik, açıklamalarını sosyal medya hesabında yayınladı.

Son dakika | AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanına Diktatör denmesine sert çıktı! Demokrasi düşmanlığı budur

"MİLLİ İRADEYİ HEDEF ALIYORLAR"

Twitter hesabından paylaşım yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Örgütlü nefret siyasetinin İstanbul temsilcilerinden biri Cumhurbaşkanımızı 'diktatör' diyerek hedef almış. Bu siyasi ahlaksızlığı yapanlar Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamına saygısızlık ediyorlar. Aynı zamanda milli iradeyi hedef alıyorlar. Demokrasi düşmanlığı budur.

"Seçimle iktidar değişimi nasıl olur herkes biliyor. Seçim dışında neyi kastettikleri ise asıl niyetleridir. Örgütlü nefret siyaseti, gerçek niyetini demokratik söylemin arkasına saklayarak sinsi bir oyun oynuyor. Gerçek demokrasi sınavlarında ise sürekli sınıfta kalıyorlar" ifadelerine yer verdi.

Son dakika | AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanına Diktatör denmesine sert çıktı! Demokrasi düşmanlığı budur

"DEMOKRASİMİZİ DİKTA ZİHNİYETİNE KARŞI KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Halkın iradesiyle seçilmiş cumhurbaşkanına diktatör demenin son derece saygısız ve nefret içeren bir söylem olduğuna değinen Çelik, "Yassıada zihniyeti ile arasına mesafe koyamayanlar Cumhuriyetten, demokrasiden ve milli iradeden söz edemez. Yassıada zihniyetine yaslanarak sözde demokrat görünmeye çalışanların bu süreçlere ilkesel değil keyfi yaklaştıkları ortadadır. CHP yönetiminin, milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımıza karşı söylenen söz hakkında net bir tavır alması gerekmektedir. Asıl diktatörlük, milli iradeye saygısızlıktır. Partimizin kuruluş yıldönümünde bir kere daha ilan ediyoruz ki, millet egemenliğini, Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi milli iradeye saygısızlık yapan dikta zihniyetine karşı korumaya devam edeceğiz." dedi.

1
1
0
0
0
1
1
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN
1 Yorum
Son Haberler
Çok Okunanlar
Yorumlananlar