1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. SON DAKİKA! AK Parti'den MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin yeni anayasa önerisine ilişkin açıklama

SON DAKİKA! AK Parti'den MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin yeni anayasa önerisine ilişkin açıklama

Son dakika... AK Parti'den MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 100 maddelik yeni anayasa önerisiyle ilgili ilk açıklama geldi.

SON DAKİKA! AK Parti'den MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin yeni anayasa önerisine ilişkin açıklama

Son dakika... MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, basın toplantısında 100 maddelik yeni anayasa önerisinde bulunmuştu. Söz konusu açıklamalarında Bahçeli, "MHP yeni anayasa konusunda sık sık dile getirdiği çalışmalarını bitirmiş ve metin yazımı sonuçlanmıştır. 100 maddelik yeni anayasa adıyla yeni anayasa önerimizin hazırlık aşaması tamamlanmıştır. İlk sözümüz yerine getirilmiştir. Ön çalışma şu anda elimizdedir." ifadelerine yer vermişti.

Bahçeli anayasa önerisini ilgililere duyurduğunu belirterek, "Partimiz Cumhuriyetin 100. yılında 100 maddelik yeni anayasa önerilerimizi milletimize ve siyasi mutahaplarına bugün itibariyle duyurmaktadır." demişti.

"MEMNUNİYETLE KARŞILIYORUZ"

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı'nın, Bahçeli'nin yeni anayasa çağrısına ilişkin yaptığı açıklamada, "Sayın Bahçeli'nin Cumhuriyetin 100. Yılında 100 maddelik yeni anayasa teklifini memnuniyetle karşılıyoruz. Bizim de anayasa yazım sürecimiz bitmek üzere. Detaylarıyla birlikte inşallah bayramdan sonra uygun bir vakitte kamuoyu ile paylaşılacaktır. Anayasalar toplumsal uzlaşma metinleri olmak durumundadır. Biz öncelikle Cumhur ittifakı olarak kendi içimizde bir çalışma yapar ve nihayet diğer partilerle bir süreç yürütmek isteriz. Parlamentoda temsil edilen tüm partiler Anayasa konusunda yaklaşımlarının ne olduğunu birer taslak metinle ortaya koyarlarsa bu yerinde olur" ifadeleri yer aldı. 

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ'DEN AŞI VE YENİ ANAYASA AÇIKLAMASI!

Son dakika... MHP Lideri Devlet Bahçeli yaptığı basın açıklamasında aşı ve yeni anayasaya ilişkin konuştu.

Devlet Bahçeli'nin yeni anayasaya ilişkin açıklamalarını okumak için aşağıdaki linke tıklayınız...

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT