1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. SON DAKİKA! Alman Bakan Maas'dan Türkiye açıklaması: Türkiye, NATO içinde çok önemli bir müttefikimiz

SON DAKİKA! Alman Bakan Maas'dan Türkiye açıklaması: Türkiye, NATO içinde çok önemli bir müttefikimiz

Son dakika... Alman Bakan Maas: "Türkiye, NATO içinde çok önemli bir müttefikimiz. Almanya bunu her zaman vurguladı. Gelecekte de çok büyük önemi olacaktır" dedi.

SON DAKİKA! Alman Bakan Maas'dan Türkiye açıklaması: Türkiye, NATO içinde çok önemli bir müttefikimiz

Son dakika... Türkiye ile her zaman yapıcı ilişkileri savunduklarını belirten Alman Bakan Maas: "Türkiye, NATO içinde çok önemli bir müttefikimiz. Almanya bunu her zaman vurguladı. Gelecekte de çok büyük önemi olacaktır" dedi.

Türkiye hakkında açıklamalarına devam eden Bakan Maas, Türkiye-AB ilişkileri için geçen senenin zor olduğunu belirterek, "Bu sene daha iyi bir yıl olacağa benziyor" dedi.

"TURİSTLERİN GÖREBİLECEĞİ HERKESİ MAYIS SONUNA KADAR AŞILAYACAĞIZ"

Yapılan basın açıklamasında Bakan Çavuşoğlu Avrupa Birliği'nin somut adımlar atması gerektiğini belirterek sözlerinde, "Gümrük birliği mutlaka güncellenmelidir" ifadelerini kullandı. Almanya ile ticaretin arttığını ve bu yıl 40 milyar doların üzerine çıkabileceğini öngördüklerini belirten Bakan Çavuşoğlu aşılama konusunda,  "Aşılama sürecimize hız verdik ve şu anda halkımızın yüzde 26’sından fazlası aşılandı. Güvenli turizm programına ilave tedbirler getirdik. Aşılamada turizm bölgelerine ağırlık verdiğimiz gibi tüm turizm çalışanları, otelde, restoranda, şoförler, tur rehberleri dahil turistin görebileceği herkesi mayıs sonuna kadar aşılayacağız ki bu anlamda da tedbirlerimizi alalım" diye konuştu. Aşılamaya ilişkin ifadelerine devam eden Çavuşoğlu, ülkemizde yüzde 26'dan fazla vatandaşın aşılandığını söyledi. 

AYRINTILAR GELECEK...

(AA)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT