Son dakika |Antalyaspor'da büyük şok: Başkan Ali Şafak Öztürk görevinden istifa etti

Son dakika haberine göre Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Son dakika |Antalyaspor'da büyük şok: Başkan Ali Şafak Öztürk görevinden istifa etti

Son dakikahaberi... AntalyasporBaşkanı Ali Şafak Öztürk görevinden istifa etti.

AntalyasporA.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şafak Öztürk, AntalyasporKulübü Derneği ve AntalyasporVakfı Başkanı Fikret Öztürk istifa etti. Yapılan açıklamada Öztürk ailesinin maddi ve manevi olarak yıpranmaları sebebiyle yönetimi bıraktıkları ifade edildi.

AntalyasporBaşkanı Ali Şafak Öztürk yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Değerli Antalyasporcamiası; 

En sonda söylenmesi gerekeni en başta söyleyelim; Öztürk ailesi olarak Antalyasporyönetimini bırakma kararı aldık. 

Bırakırken "nereden aldık, nereye geldik ve hangi şartlarda bırakıyoruz" konusunu net olarak kamuoyu ile paylaşmak üzere bu açıklamayı yapma gereği duyuyoruz. Öztürk ailesi olarak 30 Haziran 2016 tarihinde bu şanlı armayı taşıyan bayrağı emanet aldığımızda o günkü kur üzerinden 41 milyon euroborç ile devraldık. AntalyasporA.Ş.'nin bugün itibarı ile 7 milyon 700 bin euroihtilaflı dosyalar ve cari borcu bulunmaktadır. 1 Ocak 2021 tarihine kadar mevcut teknik ekibin, futbolcuların ve personelin bütün alacakları ödenmiştir. Bu süreçte Öztürk ailesine ait olan şirketlerden yaptığımız sponsorluk ödemelerinin toplamı 45 milyon TL'dir. Ayrıca Öztürk ailesi olarak Antalyasporumuza 85 milyon TL nakit olarak harcanmıştır. Toplamda 130 milyon TL olan bu ödemelerin dışında kulübümüzün banka borçları olarak görünen finansman gideri olan 61 milyon eurove 88 milyon TL'yi yine Öztürk ailesi olarak ödemeye devam edeceğiz. Bugün itibari ile AntalyasporA.Ş'nin hiçbir geliri üzerinde icra, temlik veya herhangi bir kısıtlama yoktur. Buna ek olarak TFF'den elde edilen günü geçmiş alacak tutarımız 9 milyon 900 bin TL, ayrıca stopaj iadesinden beklenen tutar 8 milyon 600 bin TL'dir. 

Sonuç olarak; bugünkü mali tablo içerisinde 41 milyon euroborç ile devraldığımız Antalyasporu neredeyse borçsuz bir kulüp olarak bırakıyoruz. 

Antalyasporbu mali yapısı ile borç yükü tarafımızdan finanse edildiği için Süper Ligin en borçsuz kulüplerinden biri haline gelmiştir. Bugüne kadar kulübümüzün bundan sonraki varlığını sürdürebilmesi ve kalıcı gelir kaynaklarının yaratılması adına yaptığımız hizmetleri de kısaca gözden geçirmek gerekirse; 

Hafriyat işinde yıllık oluşan gelirimiz 5 milyon TL ile 10 milyon TL arasında düzenli hale gelmiştir. Bugünkü değeri yaklaşık olarak 30 ila 40 milyon TL olan benzinistasyonu da bu sürede kulübe kazandırılmıştır. 

Hasan Subaşı Tesisleri'nin sahası ve binası tamamen yenilenmiş, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri günün bilimsel şartlarına göre modernize edilmeye devam edilmiş ve 2 adet ilave çim saha yapılmıştır. 

Ancak; 

Bu geçen zaman içerisinde ailemiz hem maddi, hem manevi olarak çok yıprandı. 

Aile olarak aldığımız karar doğrultusunda AntalyasporYönetimini bırakmaya kararı verdik. Bu kararı alırken gurur duyduğumuz bir tabloyla veda ediyoruz. 

Bugün itibari ile bakıldığında TürkiyeSüper Ligi'nde kadrosunda en az sayıda yabancı futbolcu bulunduran, hemen hemen her yaş kategorisinde milli oyuncusu olan, altyapısı ve A takımda oynattığı genç futbolcu sayısı ile örnek gösterilen bir kulüp haline getirdik. 

55 yıllık kulüp tarihinin en fazla puan, en iyi sırada ligi tamamlama, bir sezonda en fazla galibiyet, en az yenilgi, seyirci rekoru gibi daha birçok rekoru kırarak bizden sonraki yönetimler için çıtayı yükseltip bırakıyoruz. 

Son 5 yılın puan durumuna bakıldığında görevde olduğumuz sürece Süper Ligin en başarılı 6'ncı takımı olduk. Pandemi döneminde Türkiyeyi bırakın, dünyada örnek gösterilecek bir yönetim tarzıyla sadece sahada değil, söz konusu sağlık olduğunda da en hassas şekilde ve büyük bir fedakarlıkla üzerimize düşeni gerçekleştirdik. 

Bizim için en fazla gurur duyulacak olan özelliğimiz ise, aynı sezon içinde en fazla altyapıdan oyuncuyu A takıma kazandırma, alt yapıdan 14 milli oyuncu çıkarma ve artık Türkiyede örnek gösterilen altyapı sayesinde sporcu yetiştirip düzenli olarak Türk futboluna kazandırma projemizdir. Her yıl kadro kalitemizi artırmakla kalmayıp genç yıldız adayları ile dinamizmimizi ve sağlıklı kulüp yapısını oluşturma başarımızdır. 

İlk günden bugüne kadar reklam, koltuk, makam peşinde olmadığımızı söyledik, bugün de aynı söylemlerle yönetimi bırakma kararı alıyoruz. Antalyasporun sahipsiz kalmayacağına olan inancımızla, bizden daha iyi yöneteceğine inananların önünü açıyor, kulübümüze bundan sonraki dönemde başarılar diliyoruz. "

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡