1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Arnavutluk'ta 'Fetö' mesajı

Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Arnavutluk'ta 'Fetö' mesajı

Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile düzenledikleri ortak basın toplantısında yaptığı konuşmada "Önümüzdeki dönemde Arnavutluk'taki FETÖ yapılanmasına karşı daha hızlı ve kararlı adımlar atılması beklentimizdir." ifadelerini kullandı.

Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Arnavutluk'ta 'Fetö' mesajı

Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile düzenlediği ortak basın toplantısında konuştu.

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, bugün çok büyük bir çabanın sonucunu gerçekleştirdiklerini belirterek çok sayıda ailenin yeni kurulan binalar ile depremin sarsmış olduğu bölgede daha güzel şartlarda yaşayacaklarını belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür eden Arnavutluk Başbakanı Rama, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Depremin ilk saniyelerinden beri yanımızda bulundu. Bizim lehizimize birçok girişimlerde bulundu, sözünü tuttu. Bütün bu organizasyona destek veren herkese teşekkür etmek istiyorum. Özellikle dostumuz Bakan Kurum'a. Onların sayesinde sadece bu insanların hayatı değişmedi bu aynı zamanda güzel bir örnektir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 anlaşma imzalandığını belirtip Arnavutluk ve Türkiye için bu anlaşmaların hayırlara vesile olmasını diledi. 

Konuya ilişkin yaptığı açıklamada "Arnavut kardeşlerimiz, misafirperverlikleriyle bugün bizi bir kez daha kendi evimizde hissettirdiler. Arnavutluk'la tarihi ve kardeşlik bağlarımız bulunuyor. Yaşadığımız her hadisede iki ülke arasında bu münasebetlere şahitlik ediyoruz. 'Gerçek dost, çağrılmadan koşandır' inancıyla deprem haberini alır almaz hemen harekete geçtik. Türk yardım ekipleri süratle yaraların sarılması amacıyla çok yoğun gayret sarf ettiler. Biz de bu yürütülen çalışmaları Rama'yla görüşecek takip ettik. Evleri yıkılanlar için yaptırdığımız deprem konutlarının teslimini bugün gerçekleştirdik." ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulunan Fethullahçı Terör Örgütü'ne ilişkin konuştu.

ERDOĞAN'DAN 'FETÖ' MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan FETÖ'ye ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Görüşmelerimizde FETÖ örgütüyle mücadelemizi de değerlendirdik. Bu terör örgütü, 15 Temmuz'da demokrasimizi hedef alan bir darbe girişiminde bulundu. Elinde masumların kanı olan bu yapının sadece Türkiye değil, varlık gösterdiği ülkelere tehdit oluşturduğu aşikardır. Önümüzdeki dönemde Arnavutluk'taki FETÖ yapılanmasına karşı daha hızlı ve kararlı adımlar atılması beklentimizdir. Ticaret hacmimiz geçtiğimiz sene 853 milyon dolar seviyesine ulaştı. Şimdi 1 milyar dolar olan hedefimize ulaşarak, yakalayalım istiyoruz. Yatırımlarımızın toplam miktarı 3,5 milyar dolardır. Biz bu rakamları yeterli bulmuyoruz. Bunun çok daha iyi bir noktaya gelmesi lazım. İlişkilerimizi her alanda derinleştirme, bu kararlılıkla da yolumuza devam etmeyi düşünüyorum. Özellikle hastane noktasındaki talepleri de ikili görüşmede değerli dostumdan aldım. Sağlık bakanımıza gerekli noktada talimat vererek orada da sağlıklı adımı atarak üzerimize düşeni yapacağız."

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT