1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. SON DAKİKA! Ayasofya İmamı Mehmet Boynukalın görevinden ayrıldı!

SON DAKİKA! Ayasofya İmamı Mehmet Boynukalın görevinden ayrıldı!

Son dakika... Ayasofya İmamı Prof. Doktor Mehmet Boynukalın görevinden ayrılarak üniversitedeki görevine geri döndü.

Son dakika... İstanbul'da Ayasofya Camii Baş İmamı olarak görev yapan Prof. Doktor Mehmet Boynukalın, görevinden kendi isteği ile ayrıldı. Boynukalın'ın bu talebinin olumlu karşılık buldu.  Ayasofya Camii Baş İmamı olarak yürüttüğü görevi bırakma sebebi olarak şu sözleri sarf etti: “Çalışmalarıma vakit ayırabilmek ve 'Ayasofya Camii imamı konuşuyor da biz niye konuşamayalım' şeklinde yapılan kıyaslamalar nedeniyle görevimden affımı istedim.”

Ayasofya Camii Baş İmam görevinden kendi isteği ile ayrılan Boynukalın,  Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ndeki akademik kariyerine devam edecek.

Boynukalın, 20 Temmuz 2020'de Ayasofya'nın Camii olmasıyla göreve getirilmişti. Bakara suresinden ayetler paylaşan Boynukalın faizlerle ilgili, "Faizcilerle mücadele etmek İslam'ın emridir"  sözlerini sarf etmişti. Aynı zamanda İstanbul Sözleşmesi için,  "Kaldırılmış. Hamdolsun. Haklı ve güçlü insan = Haklı ve güçlü Türkiye" diye konuşmuştu.

 

MEHMET BOYNUKALIN KİMDİR?

Ayasofya Cami'nin imamı olan Mehmet Boynukalın 1971 yılında dünyaya gelmiştir. Prof.Dr. Mehmet Boynukalın'ın nereli olduğuna dair bir bilgi bulunmuyor. Boynukalın, El-Ezher’deki lisans eğitiminden sonra yüksek lisans ve doktorasını Marmara Üniversitesi’nde İslam Hukuku alanında tamamladı.

Haberin devamı için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz...

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT