1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. SON DAKİKA! Bahçeli'den Mescid-i Aksa saldırısı açıklaması!

SON DAKİKA! Bahçeli'den Mescid-i Aksa saldırısı açıklaması!

Son dakika... Devlet Bahçeli, İsrail polisinin Mescid-i Aksa'ya yaptığı saldırısına ilişkin açıklama yaptı. İsrail'in terör devleti olduğunu yazan Bahçeli, Filistin'in iki ateş arasında olduğunu belirtti.

SON DAKİKA! Bahçeli'den Mescid-i Aksa saldırısı açıklaması!

Son dakika... Devlet Bahçeli, İsrail polisinin gerçekleştirdiği Mescid-i Aksa saldırısına ilişkin kişisel Twitter hesabından açıklama yaptı. İsrail hükumetini lanetlediğini belirten Bahçeli, "Kudüs bizim ilk kıblemizdir ve teslim edilmeyecektir." dedi.

Soyal medya hesabından yazılı açıklama yapan Devlet Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

"Maalesef İslam toplumlarında kök salan dağınıklık, kadir kıymet ölçülerinden tamamıyla kopuk muvazaalı ve muhataralı diyaloglar zalimlere koz vermekle kalmayıp inanç haklarımıza saldırıları hem tahrik hem de teşvik etmektedir. Çünkü birlik ve beraberlik hisarı yıkıktır."

"İsrail, dün akşam Yatsı Namazı esnasında, Mescid-i Aksa’da toplanmış din kardeşlerimize ses bombası ve plastik mermiyle saldırmıştır. Bu mütecaviz saldırganlık Ramazan ayının son cumasında, Kadir Gecesi’nin de bir gün öncesinde vuku bulmuştur. Yani planlı bir barbarlıktır"

"İSRAİL TERÖR DEVLETİDİR"

"İsrail terör devletidir, şiddeti politik enstrüman olarak kullanmaktadır. Diğer yanda Batı Şeria’da sürekli kamçılanan Yahudi yerleşimci terörü mazlumları evinden barkından çıkarmaktadır. Kudüs yaslıdır, Gazze hüzünlüdür, Batı Şeria gariptir, Filistin iki ateş arasındadır."

"Siyonizm’in katliamları biliniyorken, zulüm markası bu karanlık zihniyetle ortak bir geleceğin hayalini kurup hedeflerini paylaşan bazı İslam ülkelerine ne söylenmelidir? Hakikat ve hakkaniyet çizgisinde buluşmaktan aciz kalanların varlığını korumaları nasıl beklenmelidir?"

"Ramazan ayı boyunca Filistinli kardeşlerimizin inanç ve ibadet özgürlüğüne musallat olan, Harem-i Şerif’in statüsünü hedef alan İsrail hükümetini lanetliyorum. Saldırılarda yaralanan Filistinlilere geçmiş olsun diyorum. Kudüs bizim ilk kıblemizdir ve teslim edilmeyecektir."

"KUDÜS'TEN VAZGEÇMEYECEĞİZ"

"Kudüs ilk göz ağrımız, ilk sevdamız, ilk yönümüz, Miracımızın ebedi emaneti, inancımızın ezeli onurudur. Kaşgar’dan nasıl taviz vermiyorsak, Kerkük’ten nasıl vazgeçmiyorsak, Kudüs’ten de aynı şekilde vazgeçmeyiz, Siyonist kumpaslara esir bırakmayız."

"Kudüs-Kaşgar-Kerkük-İstanbul birbiriyle tarih, kültür ve inanç bağlarıyla sımsıkı bağlıdır. Biri olmadan diğeri ya eksik ya da manen eziktir. Biz kadrimizin, kavlimizin, kaderimizin, kavgamızın bilincindeyiz, şeytanın müfrezelerini de biliyoruz. Ve hesap gününü bekliyoruz."

"Üzerimizdeki emeklerini saymakla bitiremeyeceğimiz, sevgi ve fedakârlık simgesi muhterem annelerimizin yarın kutlanacak Anneler Günü’nü tebrik ediyor, hepsine sağlık, sıhhat ve selamet diliyorum. Ebediyete irtihal etmiş annelerimize Allah’tan rahmetler temenni ediyorum."

SON DAKİKA Bahçeli den Mescid i Aksa saldırısı açıklamasıSON DAKİKA Bahçeli den Mescid i Aksa saldırısı açıklamasıSON DAKİKA Bahçeli den Mescid i Aksa saldırısı açıklaması

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT