Son dakika | Bakan Karaismailoğlu, 'iddiaların altı tamamen boş' diyerek tepki gösterdi: Kılıçdaroğlu yargıda hesap verecek

Son dakika haberi... Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, konuk olduğu programda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu'nun yolsuzluk iftiralarına karşı konuşan Bakan Karaismailoğlu, "O uydurma belgeyi onun eline kim verdiyse araştırılması gerekiyor. İddiaların altı tamamen boş." dedi.

Son dakika | Bakan Karaismailoğlu, 'iddiaların altı tamamen boş' diyerek tepki gösterdi: Kılıçdaroğlu yargıda hesap verecek

Son dakika haberi... Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, A Haber'de canlı olarak ekrana gelen "Melih Altınok ile Sebep Sonuç" programında önemli açıklamalarda bulundu. 

Kılıçdaroğlu'nun yolsuzluk iftiralarına karşı konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun Cumhuriyet Halk Partisi liderinin yargıda hesap vereceğini söyledi. "Uydurma bir kağıt üzerinden böyle iftira atıldığında tabi ki en üst perdeden yanıt vereceğiz. O uydurma belgeyi onun eline kim verdiyse araştırılması gerekiyor. İddiaların altı tamamen boş." diyen Bakan Karaismailoğlu'nun programda yaptığı açıklama şu şekilde:

"Bizim bir hayat felsefemiz var. Orada ailemize, milletimize bir sorumluluğumuz var. Helali haramı hayatımızda yaşarız. Yaşam mücadelemiz de onun için. O yüzden böyle bir iftira karşısında en üst perdeden cevap vermemiz gerekiyordu. Biz de onun karşılığını verdik. Böyle altı boş alan uydurma kağıt üzerinden, devletin bakanına, bu memleket için hayırlı bir evlat olma felsefesinden başka bir felsefesi olmayan bir kişinin, böyle bir iftira attığınız da tabi ki en üst perdeden cevap vereceğiz. Sonuçta bu iş mahkemelik olmuştur. Yargıya hesabını vereceklerdir. Elindeki uydurma kağıdı eline kim verdiyse onu da araştırması gerekir. Çünkü parti içi bir çekişme de olabilir aslında."

u11.jpg

"BİR TARAFTA EMEK HIRSIZLIĞI YAPANLAR VAR, BİR TARAFTA HARIL HARIL ÇALIŞANLAR..."

"Vatanımıza, milletimize hizmetimizi artıracak eleştirilerin başımızın üstünde yeri var ama bunlar yatırım karşıtı" diyen Bakan Karaismailoğlu, Metrolara neden U harfi koyulduğunun sorulması üzerine şu yanıtı verdi:

"Metrolara neden U harfi koyduk? Bir tarafta emek hırsızlığı yapanlar var bir tarafta harıl harıl çalışanlar var.

İstanbul'da yılın 6. ayından itibaren üst üste metro projelerini açacağız.

Sabiha Gökçen metro hattı haziran ayında tamamlanacak.

İBB hangi akılla metro inşaatına hafriyat dökülüyor? Bunun bir izahı yok.

18 ayda Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi metrosu hizmete sunulacak. İBB'nin tamamlayamadığı projeleri devraldık. Tüm projeler 2023'te bitecek.

Ulaştırma projelerini çok önceden planladık. Çekmeköy-Sultanbeyli hattı devam ediyor.

Hangi akılla hafriyat dökülüyor, izahı yok. Mallesef yapımından sorumlu olan belediye tarafından üzerine hafriyat dökülüyor. Vatandaş zamanı gelince hesabını soracak."

0
2
0
0
0
1
1
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN