1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Son dakika | Bakan Kurum'dan müsilaj açıklaması: Tehlikeli atık olmadığını tespit ettik

Son dakika | Bakan Kurum'dan müsilaj açıklaması: Tehlikeli atık olmadığını tespit ettik

Son dakika haberi... Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada "Farklı noktalardan 550 numune aldık, müsilajın tehlikeli atık olmadığını tespit ettik." ifadesini kullandı.

Son dakika | Bakan Kurum'dan müsilaj açıklaması: Tehlikeli atık olmadığını tespit ettik

Son dakika haberi... Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum farklı noktalardan 550 numune alındığını ve müsilajın tehlikeli atık olmadığının tespit edildiğini belirtti.

Çevrimiçi toplantılarda karşılaştırmalı analizler yaptıklarını ifade eden Bakan Kurum, konuya ilişkin bilimsel çalışmaları yakından takip ettiklerini belirtti. Sahada 1550 personel çalıştığını sözlerine ekleyen Bakan Kurum, 46 tekne ve karadan temizleme ekipmanları ile çalışmaları yürüttüklerini belirtti. Toplamda 2 bin 684 metreküp müsilaj toplandığını ifade eden Bakan Kurum, farklı noktalardan 550 numune alındığını vurguladı ve yapılan araştırmalarda müsilajın tehlikeli arık olmadığını açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Ülke çapında bir seferberlik şuuru var. Yaptığımız çevrimiçi toplantılarla karşılaştırmalı analizler yapıyoruz. Bilimsel çalışmaları yakından takip ediyoruz. Sahada 1550 personel çalışmakta. 46 tekne ve karadan temizleme ekipmanlarımızla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Toplam 2 bin 684 metreküp müsilajı topladık. Farklı noktalardan 550 numune aldık. Müsilajın üzerinden yapılan araştırmalarda müsilajın tehlikeli atık olmadığını ve toksik özellik göstermediğini tespit ettik"

 

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT