1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. SON DAKİKA! Bakan Özer'den yüz yüze eğitime ilişkin flaş açıklama!

SON DAKİKA! Bakan Özer'den yüz yüze eğitime ilişkin flaş açıklama!

SON DAKİKA! Bakan Özer yüz yüze eğitime ilişkin, "İki doz aşı olan ya da hastalanıp bağışıklık kazanan öğretmen oranımız yüzde 86" dedi.

SON DAKİKA! Bakan Özer'den yüz yüze eğitime ilişkin flaş açıklama!

SON DAKİKA! Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Antalya Valiliğini ziyaretinde yüz yüze eğitime ilişkin açıklamalarda bulundu. Öğretmenlerin aşı doz oranlarını ve bağışlılık durumlarını paylaşan Özer, "İki doz aşı olan ya da hastalanıp bağışıklık kazanıp antikor oluşturan öğretmen oranımız yüzde 86. Çoğu Kıta Avrupası'ndaki ülkelerden çok daha yüksek" dedi.

"14 GÜN SONRA OKULLARINA DÖNECEKLER"

Sınıflarda aynı anda iki vaka olması durumunda yüz yüze eğitime 14 gün ara verileceğini ancak, öğrencilerin karantina süresinden sonra tekrar okullarına dönüş yapacaklarını kaydeden Özer, şöyle devam etti:

"14 gün ara verildiği zaman öğrencileri kendi başlarına bırakmıyoruz. Hazırlamış olduğumuz dijital platformlar üzerinden canlı ders öğretmenleri tarafından yapılıyor. Aynı zamanda ihtiyacı olan öğrencilere de tabletleri ücretsiz olarak kendilerine veriliyor. 6 Eylül itibarıyla 45 sınıfımızı yüz yüze eğitime ara vermiştik, pazartesi günü itibarıyla 45 sınıf yüz yüze eğitime başladı. Yine salı günü itibarıyla yüz yüze eğitime ara veren 50 sınıf, tekrar yüz yüze eğitime başladı. Çarşamba günü 63 sınıf yüz yüze eğitime tekrar döndü. Perşembe günü 40 sınıf yüz yüze eğitime geri döndü. Şu anda bugün sabah itibarıyla 6 Eylül haftasındaki yüz yüze eğitime ara veren 198 sınıfımız yüz yüze eğitime kaldığı yerden devam ediyor." dedi.

"EN BÜYÜK AVANTAJ ÖĞRETMENLERİN AŞILANMA ORANI"

Bakan Özer, bu süreçteki en büyük avantajın öğretmenlerin aşılanma oranları olduğunu belirterek, "Şu anda eğitim sistemimiz içerisinde 1,2 milyon öğretmenimiz hizmet vermekte. Bu öğretmenlerimizin yüzde 92'si en az bir doz aşı oldu. İki doz aşı olan ya da hastalanıp bağışıklık kazanıp antikor oluşturan öğretmen oranımız da yüzde 86. Bu oranlar çoğu kıta Avrupası'ndaki ülkelerden çok daha yüksek. Dolayısıyla şu anda eğitimin yüz yüze devam etmesindeki en büyük avantajımıza öğretmenlerimizin aşılanma oranlarının çok yüksek olması, hatta Türkiye ortalamalarının da çok üzerinde olması oluşturuyor. Onun için tüm öğretmenlerimize bu süreçteki katkıları ve desteklerinden dolayı en içten şükranlarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

"OKULLARI KAPALI TUTMA LÜKSÜMÜZ YOK"

Daha önceki açıklamalarında yüz yüze eğitimin ertelenmeyeceğine ve uzaktan eğitimin bu süreçte yine devam edeceğine dikkat çeken Özer, "Okulları artık kapalı tutma lüksümüz yok. Eğitim sisteminin devam etmesinin bu süreçte bir milli güvenlik meselesi olduğu yönündeki irademizin arkasında duruyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
0
0
0
1
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
1 Yorum