1. HABERLER
  2. EKONOMİ
  3. Son dakika... Bakan Selçuk müjdeyi verdi: Zam farkları bugün hesaplara yatırılıyor

Son dakika... Bakan Selçuk müjdeyi verdi: Zam farkları bugün hesaplara yatırılıyor

Son dakika... Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, Emekli Sandığı kapsamında bulunan vatandaşların 2021 yılı ocak ayına ilişkin zam farklarının bugün hesaplara yatırılacağını ifade etti.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, Emekli Sandığı kapsamında bulunan emekli, malul, vazife malulü, dul ve yetim aylığı alan vatandaşların aylıklarına yapılan zam farklarının hesaplara bugün yatırılacağını bildirdi.

Bakan Selçuk konuya ilişkin olarak, “Emekli Sandığı kapsamındaki emekli, malul, vazife malulü, dul ve yetim aylığı alan 2 milyon 323 bini aşkın vatandaşımızın 1 Ocak 2021 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan fark tutarlarını bugün ödeyeceğiz” dedi.

739 MİLYON LİRA ÖDEME

Buna göre, aylıklarını her ay alanlara Ocak ayı olmak üzere 1 aylık tutarında ödeme yapılacak. Yine, aylıklarını üçer aylıklar halinde almakta olanlardan; 1. Grupta Kasım-Aralık-Ocak döneminde aylık alanlara, 1 aylık tutarında, 2. Grupta Aralık-Ocak-Şubat döneminde aylık alanlara; 2 aylık tutarında, 3. Grupta Ocak-Şubat-Mart döneminde aylık alanlara; 3 aylık tutarında ödeme gerçekleştirilecek. Toplam fark ödemesi tutarı 739 milyon 653 bin lirayı bulacak.

ÖDEMELER BANKA VE PTT ŞUBELERİNDEN YAPILACAK

“2021 Ocak ayına ilişkin zam farkları banka ve PTT şubelerine gönderilerek bugün ödenecek” diyen Bakan Selçuk, SSK ve Bağ-Kur kapsamında gelir ve aylık almakta olanların ise aylıklarının zamlı olarak ödeme günlerinde ödenmeye başlandığını ifade etti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
1
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT