Son dakika | Bursa Kestel'de kimya fabrikasında patlama: 1 ölü, 6 yaralı

Son dakika... Bursa'ın Kestel ilçesindeki organize sanayi bölgesinde yer alan bir kimya fabrikada asit sıkışması nedeniyle meydana gelen patlamada 1 işçi öldü, 6 işçi ise yaralandı.

Son dakika | Bursa Kestel'de  kimya fabrikasında patlama: 1 ölü, 6 yaralı

Bursa Valisi Yakup Canbolat, Kestel ilçesindeki organize sanayi bölgesinde bulunan bir kimya fabrikasında patlama meydana geldiğini söyledi. Patlamanın asit sıkışması nedeniyle meydana geldiğini belirten ve ekiplerin bölgeye hareket ettiğini anlatan Vali Canbolat, "Patlamada ilk belirlemelere göre 1 işçi öldü, 3 işçi yaralandı. Yaralıların sağlık durumları iyi. AFAD , itfaiye ve güvenlik ekipleri bölgeye hareket etti. Fabrikaya müdahale ediliyor. Tespitler sürüyor. İçerinde başka işçinin olmadığını tahmin ediyoruz." ifadesini kullandı.

Son dakika | Bursa Kestel'de plastik fabrikasında patlama: 1 ölü, 6 yaralı

FABRİKANIN ÇATISI UÇTU

Öte yandan son gelen bilgilere göre yaralı sayısı 6'ya yükseldi. Meydana gelen patlama sonrası fabrikanın çatısının uçtuğu ifade edildi.

Ayrıca yeni bir patlamanın olmaması için ekipler önlemlerini aldılar.

Son dakika | Bursa Kestel'de plastik fabrikasında patlama: 1 ölü, 6 yaralı

YARALILARIN SAĞLIK DURUMLARI İYİ

 Son durum hakkında açıklama yapan Bursa Valisi Yakup Canbolat," Maalesef patlama sonucundan 1 çalışanı kaybettik, bu firmada çalışan 3 yaralı var. Yandaki tekstil firmasında ise cam kırıkları nedeniyle 3 yaralı var. Hastaneye kaldırdığımız 6 yaralının genel sağlık durumları şu an için iyi gözüküyor. Burada çalışan 21 vatandaşımız gazdan etkilenmiş. Bunlar ayakta tedavi ediliyor. Herhangi bir sorunları gözükmüyor. Hastanede kontrol istedikleri takdirde ambulanslarla sevk ediyoruz. Genel itibarıyla yangın oluşmadı. Patlama bölgesi kontrol altına alındı. Bir tankta hafif bir sızma var. O tankla ilgili malzemenin başka tanka sevkiyle ilgili arkadaşlarımız çalışıyor. Genel itibarıyla tedbirler alındı. Şu an için bir sıkıntı gözükmüyor." ifadelerini kullandı. 

Son dakika | Bursa Kestel'de plastik fabrikasında patlama: 1 ölü, 6 yaralı

PATLAMANIN NEDENİ NE?

Patlamanın nedeni hakkında konuşan Vali Canbolat şöyle konuştu:

 "Burada deri ve tekstil yan türevi oluşturan bir madde işleniyormuş. Çok teknik detay bilmiyorum ama parlayıcı ve yanıcı bir madde olmadığını biliyorum." 

Ayrıca, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile cumhuriyet savcısı ve iş güvenliği uzmanı olay yerinde inceleme yaptı.

Son dakika | Bursa Kestel'de plastik fabrikasında patlama: 1 ölü, 6 yaralıSon dakika | Bursa Kestel'de plastik fabrikasında patlama: 1 ölü, 6 yaralıSon dakika | Bursa Kestel'de plastik fabrikasında patlama: 1 ölü, 6 yaralıSon dakika | Bursa Kestel'de plastik fabrikasında patlama: 1 ölü, 6 yaralı

Kaynak: AA

1
0
0
0
0
1
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT