1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: FETÖ'nün üst düzey mensuplarından Orhan İnandı yakalandı

Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: FETÖ'nün üst düzey mensuplarından Orhan İnandı yakalandı

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada FETÖ'nün üst düzey mensuplarından olan Orhan İnandı'nın yakalandığını duyurdu.

Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı:  FETÖ'nün üst düzey mensuplarından Orhan İnandı yakalandı

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, Fethullahçı Terör Örgütü'nün üst düzey mensuplarından olan Orhan İnandı ile ilgili gelişmeyi duyurdu.

ORHAN İNANDI TÜRKİYE'YE GETİRİLDİ!

Konuşmasında MİT'in başarılı bir operasyona daha imza attığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan FETÖ'nün üst düzey sorumlusu Orhan İnandı'nın Türkiye'ye getirildiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Salgınla uğraşırken ülkemizin ve milletimizin bekasını tehdit eden güvenlik sorunlarıyla mücadelemizi de kesintisiz sürdürüyoruz. 28 yıl önce bugün Başbağlar'da teröristlerce alçakça katledilen kardeşlerimizi yad ediyorum. PKK, FETÖ, DEAŞ gibi terör örgütlerine devletimizin tüm imkanlarına kullanarak adeta göz açtırmıyoruz. Tehdidi kaynağında yok etme ilkesiyle milli güvenliğimizi tehdit eden yapıların tepesine sınırlarımız içerisinde olduğu gibi faaliyet gösterdikleri coğrafyalarda da biniyoruz. Suriye'deki Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve Bahar Kalkanı operasyonlarıyla Kuzey Irak'ta gerçekleştirilen Pençe harekatları terörü kaynağında bertaraf etme stratejimizin örneğidir. MİT terör örgütleriyle mücadeleyi sınırlarımızın ötesine de taşımıştır. Yapılan operasyonlar sayesinde PKK'nın üst kadrosu tarihinde ilk kez toplanamaz, hareket edemez, örgütü yönetemez hale gelmiştir. Örgütün en önemli eleman kaynağı olan Mahmur Kampı eleman sorumlusu ve KCK sorumlusu aynı akıbeti paylaşmışlardır.

Milli İstihbarat Teşkilatımız son olarak FETÖ'nün Orta Asya Genel Sorumlusu Orhan İnandı'yı ülkemize getirerek adalete temsil etmiştir. Örgütün en üst düzey yöneticileri arasına katılan bu şahıs FETÖ'nün kirli parasını Orta Asya'da işletmiştir. Son dönemde üst üste yakalanan isimler dünyada hiçbir yerin kendisi için güvenli olmadığı gerçeğini bir kez daha göstermiştir."

ORHAN İNANDI KİMDİR?

Orhan İnandı  Fethullaçı Terör Örgütü'nün üst düzey mensuplarından biri.

FETÖ'nün Orta Asya Genel Sorumlusu olan Orhan İnandı hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz...

 

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
22
0
3
0
0
1
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
1 Yorum