1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. SON DAKİKA! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması!

SON DAKİKA! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması!

Son dakika... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gençlerle bir araya geldi. Gençlerin kendisine yönelttiği Kanal İstanbul sorularını yanıtlayan Erdoğan, ''Gençlerimiz böylesine büyük bir projeyi elbette önemsiyor, merak ediyor. İnşallah Kanal İstanbul’u hayata geçirecek, ülkemizle birlikle tüm insanlığın kullanımına sunacağız'' dedi.

SON DAKİKA! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması!

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle bir araya gelerek sorularını yanıtladı. Buluşma ile ilgili Twitter hesabı üzerinden paylaşım yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde genç kardeşlerimle bir araya gelerek keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Onlar sordu, ben cevapladım. Bu güzel buluşmaya dair paylaşımlarımızı tüm sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz'' diye kaydetti.

SON DAKİKA Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Kanal İstanbul açıklaması

Kendisine yöneltilen Kanal İstanbul sorularına yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''#KütüphaneSöyleşileri'nin ilk sorusu Kanal İstanbul ile ilgiliydi. Gençlerimiz böylesine büyük bir projeyi elbette önemsiyor, merak ediyor. İnşallah Kanal İstanbul’u hayata geçirecek, ülkemizle birlikle tüm insanlığın kullanımına sunacağız''  dedi.

Kanal İstanbul Projesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı, ''42-43 kilometre uzunluğu olan bir kanal burası. Bu kanalla Karadeniz'i Marmara'ya bağlıyoruz. Bununla birlikte Karadeniz'de ve Marmara tarafında gelen gemilerin oralarda bekleme veya beklememe süreçler hepsi bizim kudretimizde. Bunun Montrö'yle yakından uzaktan bir alakası da yok. Montrö, İstanbul Boğazı'yla alakalı bir sözleşmeydi, dolayısıyla burada kendi bağımsızlığımızı, kendi egemenliğimizi tamamen tesis etmiş bir eser kazandırıyoruz. Montrö ile yakından uzaktan alakası olmayan böyle bir Kanal İstanbul bizi ne yapacaktır? Çok daha huzurlu, rahat kılacaktır. Kanal İstanbulumuzu, İstanbul'a kazandırdığımızda İstanbul çok çok büyük bir zenginliğe kavuşmuş olacak ve İstanbul Boğazı da çevrecilik açısından ciddi manada rahatlayacaktır.'' ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Kanal İstanbul açıklaması

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
1
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT