1. HABERLER
  2. SİYASET
  3. Son dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Suriye ve S-400 açıklaması

Son dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Suriye ve S-400 açıklaması

Son dakika haberi... Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin Suriye'nin toprak bütünlüğünü savunmaya, sivilleri korumaya ve terör örgütleriyle savaşmaya devam edeceğini kaydetti. S-400 konusunda da konuşan Çavuşoğlu,"  Türkiye ihtiyacını farklı kaynaktan alabilir. Alma hakkı vardır. Hal böyleyken de Türkiye'yi kimsenin eleştirmemesi gerekiyor." dedi.

Son dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Suriye ve S-400 açıklaması

Son dakika haberi... Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Katar'ın başkenti Doha'da Türkiye-Rusya-Katar Üçlü Dışişleri Bakanları Toplantısına katıldı. Çavuşoğlu burada Suriye hakkında sorulan bir soruya ilişkin olarak,"  Türkiye, Suriye'nin toprak bütünlüğünü savunmaya, sivilleri korumaya ve terör örgütleriyle savaşmaya devam edecek."  dedi. 

"SURİYE'DE REJİM SİYASİ SÜRECE YANAŞMIYOR"

Çavuşoğlu, Suriye'de yaşananlar hakkında, " Siyasi çözüme odaklanırsak o zaman kalıcı bir huzur ve çözüm getiririz. Halen bana göre rejim askeri çözümde. Rejim siyasi sürece yanaşmıyor. Bu Suriye'ye huzur ve barış getirmeyecek" değerlendirmesine bulundu. 

Çavuşoğlu S-400 konusunda da " Türkiye ihtiyacını farklı kaynaktan alabilir. Alma hakkı vardır. Hal böyleyken de Türkiye'yi kimsenin eleştirmemesi gerekiyor. Biz bugün  Savunma sanayi ihtiyacımızın yüzde 70'ni kaliteli bir şekilde kendimiz üretiyoruz ve ihraç da ediyoruz. Hala ülkemizde üretmediğimiz  İhtiyaç duyduğumuz ürünleri de öyle veya böyle bir yerden  temin etmemiz gerekiyor." dedi. 

Türkiye'nin bağımsız bir devlet olduğuna bir kez daha dikkat çeken Çavuşoğlu, ihtiyaç duyduğu ürünleri alma hakkını kullanacağını söyledi. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT