1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. SON DAKİKA! FETÖ soruşturmasında 60 şüpheli hakkında karar!

SON DAKİKA! FETÖ soruşturmasında 60 şüpheli hakkında karar!

Son dakika... İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, 60 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

SON DAKİKA! FETÖ soruşturmasında 60 şüpheli hakkında karar!

Son dakika... İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, 38'i eski askeri öğrenci, 12'si de 'mahrem imam' olmak üzere 60 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. 60 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı konu ile ilgili açıklama yaptı. Söz konusu açıklamada, Başsavcılığın Terör Suçları Bürosunca yürütülen soruşturmalar kapsamında, FETÖ'nün örgütsel iletişim modeli olan ankesör/büfe gibi sabit hatlardan ardışık arandığı tespit edilen ve örgütsel mensubiyetlerine dair başkaca deliller (itirafçı beyanı ve benzeri) elde edilen bazı şüphelilerle ilgili gözaltı kararı verildiği açıklandı.

ŞÜPHELİLER ARASINDA GÖREVDE BULUNANLAR VAR

Açıklamada, gözaltı kararı verilen şüpheliler arasında: Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığına mensup, görevde bulunan 3 astsubay, 1 üsteğmen ve açıkta bulunan 1 astsubay, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığından ihraç edilen 2 astsubay, 2 emekli ve 1 istifa etmiş eski personel bulunduğu söylendi.

Yapılan açıklamada, şüphelilerin içinde ankesör/büfe gibi sabit hatlardan ardışık arandığı belli olan, örgütsel mensubiyetlerine dair başkaca delil (itirafçı beyanı ve benzeri) bulunan, aynı zamanda askeri okullara giriş sınavında örgüt üyelerini askeri okullara yerleştirmek için kullanılan kodlama bilgisi bulunduğu tespit edilen 38 kapatılan askeri okul öğrencisinin de olduğu belirtildi. 

İtirafçı beyanlarına göre FETÖ yapılanmasında "mahrem imam" oldukları tespit edilen 12 şüpheli hakkında da gözaltı kararı verildi. Aynı zamanda toplamda 60 şüphelinin yakalanması amacıyla İstanbul merkezli 19 ilde, çalışmaların yürütüldüğü söylendi.

(AA)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT