1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Son dakika |Günler sonra ortaya çıktı! ByLock'un lisans sahibi Davis Keynes teslim oldu, tutuklandı

Son dakika |Günler sonra ortaya çıktı! ByLock'un lisans sahibi Davis Keynes teslim oldu, tutuklandı

Son dakika... FETÖ'nün kriptolu haberleşme programı olan ByLock'un lisans sahibi David Keynes'in 9 Haziran tarihinde İstanbul'a gelerek teslim olduğu ortaya çıktı. Keynes'in sevk edildiği hakimlikçe tutuklandığı belirtildi.

Son dakika |Günler sonra ortaya çıktı! ByLock'un lisans sahibi Davis Keynes teslim oldu, tutuklandı

Son dakika... İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'nün kriptolu haberleşme programı olan ByLock'un lisans sahibi olan ve ABD'de vatandaşlık alarak Alpaslan Demir olan ismini değiştiren  David Keynes hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Soruşturma kapsamında 9 Haziran'da tutuklanan Keynes hakkında "FETÖ silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istenen iddianame, gönderildiği İstanbul 29. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

İddianamede, FETÖ'nün yapısı ve örgüt mensuplarının gizli haberleşme için kullandığı ByLock programının özelliklerine değinildi.

Son dakika |Günler sonra ortaya çıktı! ByLock'un lisans sahibi Davis Keynes teslim oldu, tutuklandı

KENDİ İSTEĞİYLE GELDİ, TESLİM OLDU

İddianamede yurt dışında bulunmakta iken kendi isteğiyle gelmek istediğini ve etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istediğini dilekçeyle bildiren sanığın kendiliğinden Türkiye'ye geldiği ve alınan ifadesinde etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediğini beyan ettiği belirtildi.

Bir kısım şahıslarla örgüt içerisinde faaliyetlerinin olduğunu, örgütle bağlantısının bulunduğunu beyan eden sanığın belirtmiş olduğu bazı isimleri teşhis ettiği, Bylock programı ile ilgili beyanlarda bulunduğu, bu programla ilgili kişileri teşhis ettiği kaydedildi.

ETKİN PİŞMANLIK İSTİYOR

İddianamede, mailine Apple uygulama mağazasından gelen bazı epostaları kendi rızasıyla sunan Keynes'in, bu haliyle TCK'nın 221. maddesi kapsamında etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanması hususunun mahkemece değerlendirilmesinin gerektiği ifade edildi.

Son dakika |Günler sonra ortaya çıktı! ByLock'un lisans sahibi Davis Keynes teslim oldu, tutuklandı

İDDİANAMEDEN 

İddianamede şu ifadelere yer verildi:

"Şüphelinin örgütün evlerine gittiği, evlerde konakladığı, şakirtlik programına alınarak örgütün şakirdi haline geldiği, örgüt içerisinde görevler üstlendiğini, kütüphane sorumlusu ve belletmen görevlerinde bulunduğu, örgütün en önemli yapılanma alanı olan mahrem yapılanmada 'TSK Mahrem Yapılanması'nda Öğretmen (Grup Abisi) konumuna kadar yükseldiği, yaşamış olduğu olumsuzluklardan örgütü sorumlu tutması üzerine örgütle ilgili mahrem bilgileri köşe yazarına vermesi üzerine bizzat örgüt elebaşının şüpheli ile görüştüğü, şüphelinin sahip olduğu mahrem bilgilerden dolayı uygun olanaklar sağlanarak şüphelinin Amerika'ya gönderildiği, örgüt elebaşının talimatı ile örgüt içi gizli yazışmalarda kullanılacak kriptolu yazışma programının alan adı kiralanması, Google Markete ve Apple Markete yüklenmesinde şüphelinin kimlik ve kredi kartı bilgilerini kullandırtarak yardımda bulunduğu anlaşılmıştır."

0x0-iste-david-keynes-1477596446393.jpg

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT