1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Son dakika haberi... Dışişleri Bakanlığı: Oslo Belediyesinin terör örgütü PKK/PYD/YPG propagandası ibret vericidir

Son dakika haberi... Dışişleri Bakanlığı: Oslo Belediyesinin terör örgütü PKK/PYD/YPG propagandası ibret vericidir

Son dakika haberi... Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada terör örgütü progpagandası yapan Norveç'in Oslo Belediyesi'ne tepki gösterildi.

Son dakika haberi...  Dışişleri Bakanlığı: Oslo Belediyesinin terör örgütü PKK/PYD/YPG propagandası ibret vericidir

Son dakika haberi...Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada terör örgütü progpagandası yapan Norveç'in Oslo Belediyesi'ne tepki gösterildi. 

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Oslo Belediyesinin desteklediği bir faaliyet kapsamında, PKK/PYD/YPG terör örgütünün propagandasına hizmet eden sözde kadın haklarıyla ilgili bir tablonun kamuya açık alana asılmasına müsaade edilmiştir." bilgisine yer verildi.

Diplomatik girişimlere karşın Oslo Belediyesinin ısrarla devam ettirdiği tutumuna ilişkin "ibret verici" ifadesi kullanılan açıklamada bölücü terör örgütü PKK'nın 40 binden fazla insanın ölümünden sorumlu bir terör olduğu anımsatıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "PKK'nın yaşattığı acılardan en fazla etkilenenler arasında kadınlar bulunmaktadır. PKK/YPG'nin çocuk kaçırmak dahil işlediği suçlarla bir terör ve suç örgütü olduğu insan hakları raporlarına da yansımıştır. Evlatları terör örgütünce kaçırılıp zorla alıkonulan Diyarbakır Annelerinin feryatları buna örnektir. PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD/YPG de kadın istismarının baş aktörlerindendir." ifadesine yer verildi.

Açıklamada ayrıcı terör propagandasına son verilmesi çağrısı yapılarak, "Terörizme müsamaha gösterenlere, bu illetin bir gün kendilerini de vurabileceğini hatırlatırız." denildi.

Berkem Temizel
Gece Editörü
HABERE YORUM KAT