1. HABERLER
  2. İÇ HABERLER
  3. Son dakika haberi: Meteoroloji saat vererek o illeri uyardı! Sağanak yağış ve rüzgar etkili olacak

Son dakika haberi: Meteoroloji saat vererek o illeri uyardı! Sağanak yağış ve rüzgar etkili olacak

Son dakika haberi... Meteorolojinin tahminlerine göre bugün Marmara'nın Doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yağışlar etkili olacak. Yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde havanın parçalı ve çok bulutlu geçmesi bekleniyor.

Kış aylarına girdiğimiz günlerde hava sıcaklıkları düşmeye başlarken sağanak yağışlarda yurdun birçok kısmında etkisini göstermeye başladı. Peki Bugün hava nasıl, yağmur yağacak mı? İşte 5 Kasım Perşembe hava durumu...

BUGÜN HAVA NASIL, YAĞMUR YAĞACAK MI?

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce 5 Kasım Perşembe gününün hava durumuna ilişkin yapılan değerlendirmede," Yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın Doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güneybatısı ile Kahramanmaraş, Şırnak, Hakkari, Ordu, Giresin ve Trabzon'un batı kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Rize ile Artvin'in kıyı kesimlerinde (51-75 kg/m2) çok kuvvetli olması beklenin yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, akşam saatlerinden sonra Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yüksekleri ile gece saatlerinde Hakkari'nin yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olacağı tahmin ediliyor." denildi.

HAVA SICAKLIĞI

İç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, doğu bölgelerde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı, Güney ve Kıyı Ege, Batı ve Orta Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ile Orta Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güneybatısı ile Kahramanmaraş, Şırnak, Hakkari, Ordu, Giresin ve Trabzon'un batı kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Rize ile Artvin'in kıyı kesimlerinde (51-75 kg/m2) çok kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Son dakika haberi: Meteoroloji uyardı! Sağanak yağış ve rüzgar etkili olacakSon dakika haberi: Meteoroloji uyardı! Sağanak yağış ve rüzgar etkili olacakSon dakika haberi: Meteoroloji uyardı! Sağanak yağış ve rüzgar etkili olacakSon dakika haberi: Meteoroloji uyardı! Sağanak yağış ve rüzgar etkili olacak

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Çanakkale'nin iç kesimleri ve Kırklareli'nin kıyı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin batısında kuzeydoğu yönünden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

BURSA °C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

İSTANBUL °C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri sağanak yağışlı

KOCAELİ °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

EGE

Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Güney ve Kıyı Ege'de kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

İZMİR °C, 21°C
Parçalı bulutlu

KÜTAHYA °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu

MANİSA °C, 21°C
Parçalı bulutlu

MUĞLA °C, 19°C
Parçalı bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Batı ve Orta Akdeniz'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

ADANA °C, 27°C
Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA °C, 27°C
Parçalı bulutlu

HATAY °C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ISPARTA °C, 17°C
Parçalı bulutlu

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın sabah saatlerinde kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

ANKARA °C, 17°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

ÇANKIRI °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 14°C
Parçalı bulutlu

KONYA °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

DÜZCE °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

KASTAMONU °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

ORTA VE DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, akşam saatlerinden sonra Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden sonra Ordu, Giresun ve Trabzon'un batı kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Rize ile Artvin'in kıyı kesimlerinde çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın sabah ve gece saatlerinde Orta Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

AMASYA °C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

RİZE °C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden sonra kuvvetli (21-50 kg/m2) ve yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması bekleniyor.

SAMSUN °C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

TRABZON °C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinde batı kesimlerinde kuvvetli olması (21-50 kg/m2) bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, akşam saatlerinden sonra bölgenin kuzeydoğusunun yüksekleri ile gece saatlerinde Hakkari'nin yükseklerinde karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Malatya, Bingöl ve Elazığ ile gece saatlerinde Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması (21-50 kg/m2) bekleniyor.

ERZURUM °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, akşam saatlerinden sonra yüksekleri karla karışık yağmurlu

KARS °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, akşam saatlerinden sonra yüksekleri karla karışık yağmurlu

MALATYA °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olmak üzere sağanak yağışlı

VAN °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin kuzey ve batısı ile akşam saatlerinde Mardin ve Batman çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

GAZİANTEP °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

SİİRT °C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ŞANLIURFA °C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah ve öğle saatlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT