1. HABERLER
  2. SPOR
  3. SON DAKİKA! İngiliz Bakan doğruladı: Şampiyonlar Ligi finalinin İngiltere'de oynanması için hassas müzakereler yapılıyor!

SON DAKİKA! İngiliz Bakan doğruladı: Şampiyonlar Ligi finalinin İngiltere'de oynanması için hassas müzakereler yapılıyor!

Son dakika haberi... Şampiyonlar Ligi final maçı öncesinde İngiltere'nin Türkiye'yi kırmızı listeye almasıyla başlayan söylentileri ele alan Michael Gove, Chelsea ile Manchester United arasında İstanbul'da oynanması planlanan maçın Londra'ya alınması konusunda "hassas müzakereler" yürütüldüğünü söyledi.

SON DAKİKA! İngiliz Bakan doğruladı: Şampiyonlar Ligi finalinin İngiltere'de oynanması için hassas müzakereler yapılıyor!

Son dakika haberi... İngiltere'de kabine faaliyetlerinin koordinasyonundan sorumlu bakan Michael Gove, Chelsea ile Manchester United arasında 29 Mayıs Cumartesi günü İstanbul'da oynanması planlanan Şampiyonlar Ligi maçının Londra'ya alınması konusunda "hassas müzakereler" yürütüldüğünü söyledi.

BBC'de pazar sabahları yayınlanan Andrew Marr'ın programına katılan Gove, "(Dijital, Kültür, Medya ve Spor Bakanı) Oliver Dowden, UEFA ve konunun diğer muhataplarıyla görüşmeler yürütüyor. Bunun gerçekten çok iyi olacağını düşünüyorum ancak Oliver'ın yürüttüğü görüşmeler hakkında daha fazlasını söylemem doğru olmaz" dedi.

Gove, İngiltere'deki taraftarların da bu değişiklikten büyük memnuniyet duyacaklarını düşündüğünü belirtti.

İngiltere, Cuma günü Türkiye'yi en katı seyahat kısıtlamalarını uyguladığı "kırmızı listeye" dahil etti.

Bu da, Türkiye'den gelişlerde yalnızca Birleşik Krallık vatandaşları ve oturum izni sahiplerinin ülkeye kabul edileceği ve gelenlerin 10 gün otel karantinasında tutulacağı anlamına geliyor.

Berna Akkaya
Gündem ve Teknoloji Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
1
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT