1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Bahçelievler'de 7 katlı bina çöktü!

Bahçelievler'de 7 katlı bina çöktü!

İstanbul Bahçelievler'de bir bina çöktü. Olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Gelen bilgilere göre binanın kentsel dönüşüm amacı ile boşaltıldığı ve 7 katlı olduğu belirtildi. Herhangi can veya mal kaybının olmadığı açıklandı.

İstanbul Bahçelievler Emek Caddesi Narlı Sokak'ta boşaltılan 7 katlı bina çöktü. Binanın dönüşüm amacıyla 1 ay önce boşaltılması olası bir facianın önüne geçti. Olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Binanın ise 7 katlı olduğu belirtiliyor. Binanın risk teşkil ettiği için önceden boşaltıldığı iddia ediliyor. Henüz ölü veya yaralı olduğu bilgisi kesin olarak paylaşılmadı. 

Enkaz altında kalan birilerinin olma ihtimaline karşın arama ve kurtarma ekipleri ise bölgeye sevk edildi.Bahçelievler Belediye Başkanı bölgeye geldi ve gelişmeleri yerinden takip ediyor. 

OLAYA DAİR SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bahçelievler’de çöken bina ile ilgili Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

BAHÇELİEVLER BELEDİYE BAŞKANI HAKAN BAHADIR AÇIKLADI

CNN Türk ekranlarına canlı yayında bağlanıp yıkılan bina hakkında önemli açıklamalar yapan Hakan  Bahadır, kafalardaki bir çok soru işaretini giderdi. "7 katlı bina. Kentsel dönüşüm kapsamında yıkım hazırlıkları başlamış. Oturan kimse yok. Kullanılmadığı için alt katına birkaç hurdacının girdiği söyleniyor. Şu anda çalışıyoruz. Yıkılan binanın altında acaba hurdacı var mı diye ona bakıyoruz. AFAD, itfaiye ve belediyenin arama ve kurtarma ekipleri, burada çalışıyoruz. AFAD'ın köpekleri geldi. Dinleme cihazları getirildi. Yıkılan binanın altında kimse olup olmadığına bakılıyor" açıklamalarını yaptı. 

ÇÖKEN BİNA HAKKINDA ŞOK İTİRAF

Baçelievler Belediye Başkanı bölgede çöken bina ile alakalı çok korkutucu itiraflarda bulundu. Adeta facianın eşiğinden dönüldüğü itirafının her fırsatta üstüne basarak dile getiren Bahadır, şu sözleri söyledi: "7 katlı bina. Kentsel dönüşüm kapsamında yıkım hazırlıkları başlamış. Oturan kimse yok. Kullanılmadığı için alt katına birkaç hurdacının girdiği söyleniyor. Şu anda çalışıyoruz. Yıkılan binanın altında acaba hurdacı var mı diye ona bakıyoruz. Bu sabah taşıyıcı kolonlarındaki demirleri satmak için almışlar. Demirler gidince bina 2-3 saat sonra çöktü." diye konuştu.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ KONUŞTU

İstanbul İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Hacı Mehmet Güner, yaptığı açıklamada, "Kayıtlarımıza göre deprem sonrası ağır hasarlı olduğu için boşalttığımız binalardan biri." dedi.

bolge gundem

İSTANBUL VALİLİĞİ BÖLGEDE ARAŞTIRMALAR YAPILDIĞINI DİLE GETİRDİ

İstanbul Valiliğinden, Bahçelievler'de çöken binaya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bahçelievler ilçemiz Siyavuşpaşa Mahallesinde; alınan ilk bilgilere göre bugün saat 14.44’te kentsel dönüşüm sebebiyle bir ay önce boşaltılan ve içinde kimsenin yaşamadığı belirtilen bir bina henüz bilinmeyen bir nedenle çökmüştür.

Olay yerine AFAD, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edilmiş, çevrede güvenlik önlemleri alınmıştır.

Çökme sırasında herhangi bir vatandaşımıza yönelik olumsuz bir durum olup olmadığı araştırılmaktadır.

Gelişmelerden bilgi verilecektir." şeklinde konuştu.

GÖRGÜ TANIKLARI BİLİNMEYEN GERÇEKLERİ AÇIKLADI

Bahçelievler'de çöken binanın yanındaki apartmanda yaşayan ve yaralanan kadın yaşadıklarını anlattı. Bahtiyar Cengiz, "Bina birden üstümüze yıkıldı. Benim de üstüme geldi. Torunum ve kızım yan odadaydılar" dedi.

Bahçelievler, Siyavuşpaşa Mahallesinde bulunan ve kentsel dönüşüm sebebiyle bir ay önce boşaltıldığı öğrenilen bina çöktü. Çökme sırasında yan binada yaşayan Bahtiyar Cengiz isimli kadın hafif şekilde yaralandı. Ambulansla Bahçelievler Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Cengiz tedavi altına alınırken, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Yaşadıklarını anlatan Bahtiyar Cengiz, "Bina birden üstümüze yıkıldı. Benim de üstüme geldi. Torunum ve kızım yan odadaydılar" dedi

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT