1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. SON DAKİKA! Kültür ve Turizm Bakanlığı bildirdi: Mayıs itibarıyla 156 milyon liraya ulaşacak

SON DAKİKA! Kültür ve Turizm Bakanlığı bildirdi: Mayıs itibarıyla 156 milyon liraya ulaşacak

Son dakika... Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından salgının sanatçılar üzerindeki etkisini azaltmak için "müzik susmasın" sloganıyla başlatılan kampanyanın süresinin 1 ay daha uzatıldığı öğrenildi. 

SON DAKİKA! Kültür ve Turizm Bakanlığı bildirdi: Mayıs itibarıyla 156 milyon liraya ulaşacak

Son dakika... Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından salgının sanatçılar üzerindeki olumsuz etkisini azaltmak için "müzik susmasın" sloganıyla başlatılan kampanyanın süresinin 1 ay daha uzatıldığı öğrenildi.  Aynı zamanda haftalık ve günlük yevmiye ücretiyle çalışan ses ve enstrüman sanatçıları için kampanya desteğinin Mayıs itibarıyla 156 milyon liraya ulaşacağı belirtildi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, konuya ilişkin Twitter hesabındaki paylaşımında şu ifadeleri kullandı: "Müzik emekçilerimiz için 'MüzikSusmasın' sloganıyla başlattığımız projede destek süresi mayıs ayı da dahil edilerek 5 aya çıkarıldı. Bugüne kadar olan toplam destek miktarı ise yaklaşık 156 milyon liraya ulaşacak. Hayırlı olsun."

"VERİLEN DESTEK 5 AYA ÇIKMIŞ OLACAK"

Bakanlığın müzik meslek birlikleri, dernekler ve ilgili sendikayla başlattığı kampanyadan faydalanan kişilerin mayıs ayında da destek alabileceği duyurulan açıklamada şunlar ifade edildi: "Bakanlığın 'Müzik Susmasın' projesi kapsamında aldığı bu yeni kararla, projeden faydalananlara verilen destek 5 aya çıkmış olacak. Destekler mayıs ayı itibarıyla toplamda yaklaşık 156 milyon liraya ulaşacak. Haftalık veya günlük yevmiye ücretiyle çalışan ve herhangi bir sosyal güvencesi olmayanlar başta olmak üzere, işini kaybeden veya işleri durma noktasına gelen ses ve enstrüman sanatçıları ile sektör çalışanlarının projeye katkıları karşılığında destek verilen projede, aynı zamanda üretilen eserlerin geleceğe aktarılması için dijital bir arşiv oluşturuluyor."

(AA)

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT