1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. SON DAKİKA! Rekabet Kurulu'ndan Google'a rekor para cezası!

SON DAKİKA! Rekabet Kurulu'ndan Google'a rekor para cezası!

Son dakika haberi... Rekabet Kurulu, Google'a 296,1 milyon TL idari para cezası verildiğini duyurdu. Yapılan yazılı açıklamada, Google'ın arama motoru pazarındaki hakimiyetini kötüye kullandığı ve böylece haksız rekabete neden olduğu gerekçesiyle ceza aldığı belirtildi.

SON DAKİKA! Rekabet Kurulu'ndan Google'a rekor para cezası!

Son dakika haberi... Rekabet Kurulu, Google Reklamcılık ve Pazarlama, Google International, Google LLC, Google Ireland ve Alphabet'e 296 milyon lira para cezası verdi. Cezanın sebebi, Google arama motorunun, pazarındaki hakim durumunu kötüye kullanarak haksız rekabete neden olması şeklinde açıklandı.

"RAKİPLERİNİ DIŞLAYACAK ŞEKİLDE ÖNE ÇIKARIYOR"

Rekabet Kurulu tarafından Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti., Google International LLC, Google LLC, Google Ireland Limited ve Alphabet Inc.’ten oluşan ekonomik bütünlüğün (Google) genel arama hizmetleri pazarındaki hâkim durumunu kötüye kullanarak kendi yerel arama ve konaklama fiyatı karşılaştırma hizmetlerini rakiplerini dışlayacak şekilde öne çıkardığı iddiasına yönelik olarak yürütülen soruşturma tamamlandı.

REKABETİN KORNUMASI KANUNUNUN 6. MADDESİNİ İHLAL

8 Nisan tarihinde Rekabet Kurulunca dosyanın müzakeresi sonucunda Google’ın 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiğine, dolayısıyla adı geçen ekonomik bütünlüğe idari para cezası verilmesine karar verildi. Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti., Google International LLC, Google LLC, Google Ireland Limited ve Alphabet Inc.’e müteselsilen 296 milyon 84 bin 899,49 TL idari para cezası verildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Berna Akkaya
Gündem ve Teknoloji Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT