SON DAKİKA! Savcılıktan Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'e soruşturma!

Son dakika: 2 milyar dolarlık vurgunla yurt dışına kaçan, kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında savcılık nitelikli dolandırıcılık suçundan soruşturma başlattı.

SON DAKİKA! Savcılıktan Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'e soruşturma!

Son dakika... Avukat Abdullah Üsame Ceran, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Duyuruda; Koineks Teknoloji AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Fatih Özer'in sahibi olduğu Thodex isimli kripto para borsasında, bir haftadır para çekme konusunda aksilik yaşandığı ve sürecin borsanın tamamen işleme kapanması ile devam ettiği belirtildi. 

Yaklaşık olarak 400 bin kişinin kullandığı www.thodex.com adlı siteye iki gündür erişimin olmadığı söz konusu dilekçede belirtildi. Bu 400 bin kullanıcının yaklaşık 390 bininin aktif olarak borsadan alım-satım işlemi yaptığının düşünüldüğü kaydedildi. 

"İSTANBUL'DAN ÇIKIŞ YAPTIĞINA DAİR İDDİALAR MEVCUTTUR"

Birçok kullanıcının borsaya erişemediğinin ifade edildiği dilekçede, "Koineks AŞ sahibi ve yönetim kurulu başkanı Faruk Fatih Özer'in 20 Nisan 2021 tarihinde İstanbul Havalimanı'ndan çıkış yaptığına dair sosyal medyada gündeme gelmiş iddialar mevcuttur. Bu iddiaların ivedilikle soruşturulması son derece önem arz etmektedir." ifadeleri kullanıldı.

Dilekçede birçok kullanıcının mağdur edildiği bilgisi verildi. Aynı zamanda şüphelinin ve varsa tespit edilecek diğer şüphelilerin taşınmazlarına, kara, deniz veya hava ulaşım araçlarına, banka veya diğer mali kurumlardaki her türlü hesaba, gerçek veya tüzel kişiler nezdindeki her türlü hak ve alacaklara, kıymetli evraka, ortağı bulunduğu şirketteki ortaklık paylarına, kiralık kasa mevcutlarına ve diğer malvarlığı değerlerine el konulması, şirketine kayyım atanması talep edildi.

Aynı zamanda dilekçede, şüpheli hakkında "nitelikli dolandırıcılık" suçundan yargılanması istendi. Öte yandan birçok kişinin mağdur olduğunu ve suç duyurusunda bulunduğu belirtildi.

İlgili haberlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz...

 

(AA)

1
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡