1. HABERLER
  2. FUTBOL
  3. Son dakika | TFF'den harcama limiti açıklaması: Antalyaspor, Başakşehir ve Gaziantep'e ihtar cezası

Son dakika | TFF'den harcama limiti açıklaması: Antalyaspor, Başakşehir ve Gaziantep'e ihtar cezası

Son dakika... Türkiye Futbol Federasyonu Kulüp Lisans Kurulu 2020-2021 futbol sezonunda transfer limitini aşan Antalyaspor, İstanbul Başakşehir ve Gaziantep Futbol Kulübüne ihtar cezası verildiğini açıkladı.

Son dakika | TFF'den harcama limiti açıklaması: Antalyaspor, Başakşehir ve  Gaziantep'e ihtar cezası

TFF'den yapılan açıklamada 28 Haziran 2019 tarihinde yayınlanan "Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı 89. Maddesinde" bulunan, "Kulüplerin Takım Harcama Limitlerinin belirlenmesi" kapsamında talimata eklenen  prensiplere uygun olarak; kulüplerin 2019/2020 futbol sezonuna ait Takım Harcama Limitlerinin 2 Eylül 2019 tarihinde belirlendiğinin kulüplere tebliğ edildiği kaydedilerek  TFF'nin internet sitesinde yayınlandığı ifade edildi. 

Açıklamada şöyle devam edildi:

"02 Eylül 2019 tarihinde ilan edilen Takım Harcama Limiti tutarı 15 Aralık 2019 tarihine kadar Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı Ek.XII/G maddesi kapsamında kabul edilen başvuruların değerlendirilmesi sonucunda yeniden belirlenmiş ve 31 Aralık 2019 tarihinde kulüplere tebliğ edilmiş ve TFF internet sitesinde yayınlanmıştır."

LİSANS KURULU RAPORLARI İNCELEDİ

Açıklamanın devamında 2019/2020 futbol sezonunun tamamlanmasının ardından kulüpler tarafından hazırlanan ve Bağımsız Denetim Şirketi tarafından onaylanan Takım Harcama Limiti gerçekleşme raporlarının 3 Mayıs 2021  tarihinde yapılan Kulüp Lisans Kurulu Toplantısında Kurulca incelendiği belirtildi. 

ÜÇ KULÜBE CEZA 

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Kulüplerin 2019/2020 2. tescil dönemi içerisinde gerçekleşen transfer işlemleri ve limit artırım başvurularının değerlendirilerek 2. Transfer ve Tescil dönemi sonunda (%30 sapma payı dikkate alınarak) ilgili sezona ait hesaplanmış olan Takım Harcama Limitleri, sezona ait gelir ve gider gerçekleşmeleri de dikkate alınarak, kulüpler tarafından hazırlanan ve Bağımsız Denetim Şirketi tarafından onaylanan Takım Harcama Limiti gerçekleşme raporları ile karşılaştırılmıştır. Yapılan inceleme sonucunda;

1- ALANYA SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ, BEŞİKTAŞ A.Ş., DENİZLİSPOR KULÜBÜ DERNEĞİ, FENERBAHÇE FUTBOL A.Ş., GALATASARAY A.Ş., GENÇLERBİRLİĞİ SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ, GÖZTEPE SPORTİF YATIRIMLAR A.Ş., KASIMPAŞA A.Ş., KAYSERİSPOR KULÜBÜ DERNEĞİ, KONYASPOR KULÜBÜ DERNEĞİ, YENİ MALATYASPOR KULÜBÜ DERNEĞİ, MKE ANKARAGÜCÜ SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ, ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş., SİVASSPOR KULÜBÜ DERNEĞİ ve TRABZONSPOR A.Ş.'nin tahsis edilen Takım Harcama Limitleri dahilinde kaldıkları kanaatine varılmış olup "Ek.XII/J maddesi uyarınca herhangi bir cezai işlem uygulanmamasına,"

2- ANTALYASPOR SPOR FAALİYETLERİ TİCARET VE SANAYİ A.Ş., İSTANBUL BAŞAKŞEHİR FUTBOL KULÜBÜ A.Ş. ve GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş.'nin tahsis edilen Takım Harcama Limitlerini % 6'dan daha az aştıkları tespit edilmiş ve Ek.XII/J maddesi uyarınca İHTAR CEZASI ihdas edilmesine, Karar verilmiştir."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT