1. HABERLER
  2. BİLİM TEKNOLOJİ
  3. Sony akıllı dinleme teknolojili yeni kulaklığını tanıtıldı!

Sony akıllı dinleme teknolojili yeni kulaklığını tanıtıldı!

Sony, 1000X ailesinin en yeni üyesi duyuruldu. Gürültü engelleme özellikli Sony WH-1000XM4 özellikleri ile alakalı bütün ayrıntılar belli oldu. Önceki neslinin tüm özelliklerine sahip olan kulaklık, yenilikleriyle de dikkat çekiyor.

Sony akıllı dinleme teknolojili yeni kulaklığını tanıtıldı!

Dünyanın en başarılı kablosuz ses ekipmanlarını üreten Sony, kullanıcıları sevindiren bir haberle geldi. Ekstra bas ve gürültü önleme özelliğine sahip yeni kulaklıklarını web sitesi üzerinden tanıttı. Sony'nin yeni ürünlerinin, ön siparişlerini ay sonunda alacağı konuşuluyor.

Sony akıllı dinleme teknolojili yeni kulaklığını tanıtıldı!


Keyifli bir müzik deneyimi yaşamaya ve müziği kişiselleştirmeye imkan tanıyan kulaklık,öte yandan gürültü engelleme özelliğini iyileştirme seçeneği de sunuyor. WH-1000XM4 kulaklıklar, yüksek ve orta frekanstaki sesleri azaltarak Sony’nin bugüne kadarki en iyi gürültü engelleme performansını elde etmenize imkan sağlıyor.

Kulaklık üzerinde bulunan ve gürültü engellemek için kullanılan iki mikrofon ile İkili Gürültü Sensörü teknolojsi, ortam gürültüsünü yakalar ve verileri güvenilir HD Gürültü Engelleme İşlemcisi QN1’e yönlendirir. Ardından, yeni bir BLUETOOTH Audio SoC (System on Chip) müzik ve gürültüyü tespit eder ve saniyede 700 defanın üzerinde bir sıklıkta ince ayar yapmayı sağlar. HD Gürültü Engelleme İşlemcisi QN1, yeni bir algoritma kullanarak gürültü engelleme işlemini gerçek zamanlı olarak uygular.

Sony akıllı dinleme teknolojili yeni kulaklığını tanıtıldı!

Yeni bir özellik de kulaklıklarınızı çıkarmanıza gerek kalmadan kısa diyaloglar yapabilmenize olanak tanıyan  ‘Speak-to-Chat’ ... Bu özellik sayesinde kullanıcısının sesini tanıyan kulaklıklar, kullanıcı bir şey söylediğinde otomatik olarak müziği durdurabiliyor. Son konuşmadan 30 saniye sonra ise müzik otomatik olarak başlar. Kulaklık kulağa takılı olmadığında ise otomatik olarak müziği durduruyor. Bu da pil ömründen tasarruf sağlıyor.

Sony akıllı dinleme teknolojili yeni kulaklığını tanıtıldı!

Kulaklıkta Edge-AI seçeneği bulunuyor. Bu da müziği gerçek zamanlı olarak analiz ediyor ve enstrümanları, müzik türlerini, her şarkının kendi özgün unsurlarını tanıyarak sıkıştırmada kaybolan yüksek frekanslı sesleri yeniden oluşturuyor.

Ayrıca 10 dakikalık hızlı şarj ile 60 dakikalık oynatma elde edebileceğiniz kulaklık oldukça beğeni topluyor.

Kübra Kaçmaz
Gece Editörü
HABERE YORUM KAT