1. HABERLER

 2. BİLİM TEKNOLOJİ

 3. Spotify 3 aylık 1 TL devam ediyor mu | Son tarihi ne zaman?

Spotify 3 aylık 1 TL devam ediyor mu | Son tarihi ne zaman?

Spotify 3 aylık 1 TL mi? Tüm müzikseverlerin bir numaralı tercihi olan platformda, "Spotify 3 aylık 1 TL kampanyası hala devam ediyor mu" sorusu en çok merak edilen konu. Eğer Spotify yaz fırsatı kampanyasını kaçırmak istemiyorsanız, merak edilen tüm detaylar haberimizde...

Spotify 3 aylık 1 TL devam ediyor mu | Son tarihi ne zaman?

Spotify 3 aylık 1 TL mi? Spotify 3 aylık 1 TL kampanyası hala devam ediyor mu? Tüm dünyada etkili olan müzik platformu Spotify pek çok kişi tarafından rağbet görüyor. Spotify yazın yaklaşılmasıyla birlikte yeni bir fırsatı müzik severlere sunuyor. Peki Spotify 3 aylık 1 TL mi? Merak edilen detayları sizin için derledik.

Ünlü müzik platformu Spotify yeni bir yaz fırsatı hazırladı.

Spotify'de üç aylık Premium üyelik sadece 0,99 TL olarak ücretlendirilecek.

Kampanya, 1 Temmuz 2019 tarihine kadar devam edecek.

Spotify 3 aylık 0,99 TL kampanyasından yararlanabilmek için ilk kez Premium üyelik alınması gerekiyor.

SPOTIFY NEDİR

Spotify İsveç asıllı bir müzik veri akışı sistemidir. Sony, EMI, Universal gibi dünyaca ünlü plak şirketlerine kayıtlı, seçilmiş müziklerin, herhangi bir kısıtlama olmadan dinlenmesine olanak veriyor. Müziklere; sanatçı, albüm adı, şarkı adı, tarz, şeklinde arama kriterleri ile ulaşılabiliyoruz.

SPOTIFY NASIL KULLANILIYOR

Spotify’ın kullanımı çok basit. Öncelikle android ya da ios uygulamasını indiriyoruz. Ardından üye oluyoruz. Üye olduktan sonra isterseniz ayarlar kısmından facebook ile senkronize edebiliyorsunuz. Facebook ile senkronize ederseniz arkadaşlarınızın hangi şarkıları dinlediğini kolayca görebilirsiniz. Sol üstteki menü butonuna basıp “gözat” kısmından en çok dinlenen listeler, pop, caz, rock, fitness (ki spotify’ın fitness müzikleri meşhurdur sonra geleceğiz bu konuya) ,club, country, vs…. (çok geniş bir yelpazesi var) tarzlarından birini seçiyoruz. “Karışık çal” kısmına basarsak karışık olarak listeyi çalmaya başlar. “+ takip et” kısmına tıklarsanız da bunu sizin “çalma listeleri” bölümünüze kaydeder. “Çalma listenize” menüden ulaşabilirsiniz. İstemediğiniz listeleri buradan silebilir, arkadaşlarınızla paylaşabilir ve indirebilirsiniz.

Spotify 3 aylık 1 tl devam ediyor mu | Son tarihi ne zaman?

SPOTIFY ÜCRETLİ Mİ

Spotify aslında ücretli, fakat hiç bir ücret ödemeden de kendinizi ucu bucağı olmayan bir müzik dünyasında bulabilirsiniz. Sadece reklamlara maruz kalabilyoruz ve bazı şarkıları beğenmesek de sonuna kadar dinlemek zorunda kalıyoruz. Zaten ücreti cüzi bir ücret. Aylık sadece 9.99TL. Premium hesapta ekstra olarak beğendiğimiz şarkıları çevrimiçi indirme hakkımız da oluyor. Yani herhangi bir veri ağına ihtiyaç duymadan telefonumuzdan spotify’e girerek istediğimiz zaman dinleyebiliyoruz indirdiğimiz şarkıları. Bunun yanında reklamlardan kurtuluyoruz ve en önemlisi de kendi listemizi oluşturabiliyoruz.

Fitness Müzikleri Meşhur Demiştin Aklımıza Takıldı

Evet, spotify’ın fitness müzikleri oldukça meşhur. Neden meşhur olduğu konusuna da değinecek olursak; en önemli özelliği bu listenin bilimsel verilerle hazırlanmış olması. Size spor yaptıracak ve yarıda bırakmayacak şekilde psikolojik olarak motive edecek şarkılardan oluşuyor bu liste. Spotify bu listeyi egzersiz ve spor müzikleri alanında dünya çapında uzman olan Dr. Costas Karageorghis ile birlikte hazırladı. 6.7 milyon çalma listesinin analiz edildiği bu bilimsel çalışma sayesinde spor yapanların daha fazla terlemesini sağlayacak bir çalma listesi (ultimate workout) oluşturdu.

Sonuç olarak spotify bize dünya müziklerini açan bir kapı. Neredeyse dünya üzerindeki  bütün radyolara ve müziklere ulaşabileceğimiz güzel bir uygulama.

SPOTIFY PREMIUM NORMALDE NE KADAR

İlk başlanması gereken konu budur. Premium’a sahip olma yada olmama konusunda en önemli unsurlardan bir fiyattır.  Bir kullanıcı için temel Spotify Premium planı aylık 13,99 TL. Bir aile planı aylık 20,99 TL. Satın almak için Sptoify sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Spotify Premium öğrenciler için de indirim uygulamaktadır. İndirim koşullarını öğrenmek için ziyaret ediniz.

SPOTIFY AİLE PLANI NEDİR

Spotify’ın Aile Planı, 2014’te ilk lansmanından beri birkaç kez tekrarladı. Başlangıçta fiyat, kaç kullanıcının plana bağlı olduğuna göre ölçeklendirildi. Bugün, altı kullanıcı için (kendiniz de dahil) 20,99 TL

Ne yazık ki, Spotify’ın şart ve koşullarına göre, bir Aile Planına kimlerin katılabileceği konusunda bazı kısıtlamalar var. Teknik olarak, plana bağlı olan her kullanıcının aynı fiziksel adreste yaşaması gerekir. Kullanıcıların genel itibari ile aynı IP adresini kullanması gerekir. Daha çok evde modemden bağlananlar için tasarlanmış.

Spotify 3 aylık 1 tl devam ediyor mu | Son tarihi ne zaman?

SPOTIFY PREMIUM AVANTAJLARI

 • Reklamsız dinleme
 • Çevrimdışı dinleme: Premium kullanıcılar her üç cihazda 3,333 şarkı indirebilir ( toplam 9,999 ). Cihazınız 30 günde bir kez çevrimiçi olduğu sürece, indirdiğiniz şarkılar web bağlantınız olmadığında dinleyebilirsiniz.
 • Yeni bültenler
 • Müzik kalitesi: Ücretsiz dinleyiciler sadece 160Kbps’de müzik dinleyebilirler. Premium abonelerin CD kalitesinden neredeyse ayırt edilemeyen 320Kbps’ye erişimi vardır.
 • Parçaları atla: Spotify Premium’da istediğiniz kadar şarkıyı atlayabilirsiniz. Ücretsiz katmanda, saat başına altı atlama ile sınırlıdır.

SPOTIFY PREMIUM ABONELİĞİ NASIL İPTAL EDİLİR?

Müzik servisleri tarafında kıyasıya bir rekabet yaşanıyor. Önünüzde birçok seçenek var ve Spotify’a da bir şans verdiniz. Ancak ücretsiz deneme süresinin sonuna geldiniz ya da paralı üyeliğinizi devam ettirmek istemiyorsunuz. Bu yazıda Spotify Premium aboneliğinin nasıl iptal edileceğini anlatıyoruz.

Aslında yaptığınız işlem Spotify Premium aboneliğinizi ücretsiz üyeliğe dönüştürmek. Bundan böyle Spotify’a ödeme yapmayacaksınız, ancak dilediğiniz takdirde ücretsiz üyelerin sahip olduğu haklardan yararlanmaya devam edebileceksiniz. Yani Spotify uygulamasını akıllı telefonunuz ya da tabletinizde tutmaya devam edebilirsiniz.

Spotify Premium abonelik iptali mobil uygulamalar üzerinden yapılmıyor. Bunun için Spotify’ın web sitesine gidip kullanıcı girişi yapmanız gerekiyor. Aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Spotify.com adresine gidin.
 • Spotify hesabınıza giriş yapın.
 • Sağ üst köşedeki kullanıcı adınıza tıklayın.
 • Açılan menüden Hesap seçeceğini tercih edin.
 • Sol menüde bulunan Üyelik seçeceğini takip edin.
 • Açılan sayfada bulunan Değiştir veya İptal Et düğmesine tıklayın.
 • Yeni açılan sayfada Premium’u İptal Et düğmesine tıklayın.
 • Evet, İptal Et düğmesine basarak iptal işlemini onaylayın.

HABERE YORUM KAT