1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Steam indirimleri ne zaman 2019? Steam Cadılar Bayramı indirimi ne zaman 2019?

Steam indirimleri ne zaman 2019? Steam Cadılar Bayramı indirimi ne zaman 2019?

Steam indirimleri ne zaman 2019? Steam Cadılar Bayramı indirimi ne zaman 2019? soruları arama motorlarında araştırılmaya başlandı. Biz de sizler için bu merak edilenleri araştırdık. İşte tüm detaylar..

Steam indirimleri ne zaman 2019? Steam Cadılar Bayramı indirimi ne zaman 2019?

Steam indirimleri arama motorlarında sıkça araştırılmaya başlandı. Peki Steam indirimleri ne zaman 2019? Steam Cadılar Bayramı indirimi ne zaman 2019? Tüm merak edilenler haberimizde...

STEAM CADILAR BAYRAMI İNDİRİMİ NEDİR?

Steam’in her yıl yaptığı indirimler bu sene de 28 Ekim’de başladı ve 1 Kasım tarihine kadar devam edecek. Bu yıl başlayan indirimler sırasında mağazaya olan erişimde aksaklıklar yaşandı. Milyonlarca oyuncunun istek listesindeki oyunları almak için mağazaya yüklenmesi sebebiyle Valve’e ait olan sunucular bu yükü kaldıramadı. Şimdilik mağazaya erişim kısıtlı da olsa devam ediyor olsa da ara sıra Steam Cadılar Bayramı sayfasını göremeyebilirsiniz. Oyuncuların en sevdiği oyunların uygun fiyatlara sunulduğu bu indirimler kısa süreli olarak başlatılıyor ve ardından en fazla 1 hafta süresi sonunda bitiyor. Cadılar Bayramı’nın her yıl 31 Ekim’de kutlandığını hatırlatalım.

Cadılar Bayramı İndirimleri’nin hemen ardından firma tarafından her yıl olduğu gibi 2 büyük indirim kampanyası daha düzenlenecek: Bunlar sırasıyla Steam Black Firday (Sonbahar) İndirimleri ve Steam Kış İndirimleri olarak ikiye ayrılıyor. Fakat bu indirimlerin henüz tam tarihleri belli olmadı.

Bu yıl 28 Ekim’de başlayıp 1 Kasım’a kadar devam edeceği söylenen Steam Cadılar Bayramı İndirimleri boyunca 1 TL’ye bile oyun satın alınabilecek. İndirim tarihleri arasında oyunları satın aldıktan sonra, indirim sonrası iade talebi açmanız durumunda aldığınız fiyat üzerinden iade yapılıyor. Söz konusu oyunun indirimsiz fiyatından işlem yapılmayacağını da belirtelim. Steam’in Cadılar Bayramı indirimlerine şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Steam indirimleri ne zaman 2019? Steam Cadılar Bayramı indirimi ne zaman 2019?

STEAM OYUNLARI NELERDİR?

Bir zamanların efsane oyunu Hitman, Steam’in dikkat çeken indirimli ürünlerinden biri. Bu hafta Hitman haricinde önemli bir gelişme daha vardı: Daha çıkmamış olan Immortal Realms: Vampire Wars isimli oyun, düşük fiyattan satışa çıktı. Daha çıkmamış olan oyunu şimdiden indirimli bir şekilde satın alabiliyorsunuz. Hitman’de ise Steam yüzde 75 indirim yapmış durumda. Fallout serisi Steam hafta ortası indirimlerinde ücretsiz olurken Dishonored oyunu ise Steam hafta sonu indirimlerinde yer aldı. Ayrıca oyunun bütün içerik paketlerinin dahil olduğu versiyonunu satın alırsanız daha az ödüyorsunuz.

STEAM NEDİR?

Çıkışından bu yana artık neredeyse 15 yıl geçecek olan uygulama için günümüzde onlarca yeni ödeme yöntemi bulunuyor. Kutulu oyunların artık iyice hobiye dönüştüğü günümüzde dijital marketler hayli popüler durumda. Eh, Valve’ın en büyük projesi de bu platformlar arasında en popüler olanı.

Bu şekilde satın aldığınız oyunun, herhangi bir fiziksel detayı elinizde bulunmuyor. Özellikle medya içeriklerini evlerinde koleksiyon yapmayı sevenlerin tercih etmediği bu satın almanın avantajları da bulunuyor.

Steam indirimleri ne zaman 2019? Steam Cadılar Bayramı indirimi ne zaman 2019?

STEAM'A NASIL ÜYE OLUNUR?

 "Sign Inn" bölümünden mail adresinizle birlikte kolaylıkla üyelik oluşturabilirsiniz.

Steam Mağazası 3 Ağustos 2017 itibarıyla 16574 oyun, 12154 indirilebilir içerik (DLC),12154 oyunun deneme sürümü (demo) sürümü, 476 yazılım ve 588 video yayınına ev sahipliği yapmaktadır. 16 Haziran 2015'ten itibaren Steam Mağazası'nda Türk lirası ile alışveriş yapabilme imkanı sunulmuştur.

Mağaza, aynı zamanda perakende olarak farklı sitelerden satın alınmış anahtarların (CD Anahtarı olarak da bilinir) da etkinleştirilmesine imkân tanır.

Mağaza sayfaları, içeriklerin hakkında bilgi veren değerlendirmeler de içerir. Değerlendirmeler, sadece içeriği kütüphanesinde bulunduran gerçek kullanıcılar tarafından yapılabilir. Yorum yapabilmek için içeriğin belirli bir süre kullanılmış olması gerekir.

Oyun indirmek ve oynamak dışında, satın alınması gibi tüm işlemler Steam'in web sitesinden, istemcisinden veya mobil yazılımından yapılabilir.

Mağazadaki tüm içerik, arkadaş listesindeki kişilere hediye etmek için de satın alınabilir.


Steam Topluluğu, kullanıcılar ve Steam'de barındırılan tüm içerikler için aşağıdaki ek özellikleri sunar:

Sosyal medya benzeri arkadaş listesi oluşturmak, grup oluşturmak, gruplara katılmak,
Steam üzerindeki oyun, yazılım ve videolar hakkında forum tartışmaları oluşturmak, tartışmalara katılmak,
Arkadaşlar ile sohbet etmek, oyunlara davet etmek, oynadıkları oyunları görüntülemek,
Oynanılan oyunun yayınını yapmak,
Sahip olunan oyunlardan alınan ekran görüntülerini saklamak, topluluk ile paylaşmak,
Steam üzerindeki içerik hakkında rehber, mod, çizim, öge oluşturup paylaşmak,
Oyunlar için öğeler satın almak

Oynanılan oyunların kayıtlarını, ayarlarını, profil seçeneklerini ve Steam istemcisinin ayarlarını saklayan Steamworks bulut sistemidir. Bu özellik sayesinde, Steam herhangi bir bilgisayara kurulduğunda, ayarlar otomatik olarak geri yüklenecektir. Aynı şekilde, daha önceden oynanılan oyunların kayıtları da, oyunun yüklenmesiyle birlikte indirilecektir. İki farklı bilgisayarda aynı oyunun farklı kayıtları bulunuyorsa, çakışmanın çözülmesi için kullanıcıya sorulur. Bu özellik, tamamıyla kapatılabileceği gibi, her oyun için ayrı ayrı seçilebilir.

Aile Kütüphanesi Paylaşımı, hesap sahibinin oyun oynamadığı zamanlarda seçili hesapların, izin verilen bilgisayarlarda oyun kütüphanesini kullanmasına izin verir. Aynı anda 10 bilgisayara kadar yetkilendirme yapılabilir. Yetkilendirilmiş her bilgisayarda 5 hesaba kadar izin verilebilir. Aile Kütüphanesi, sadece oyunlarda kullanılabilir. Video ve yazılımlarda kullanılmaz.


Geniş Ekran Modu, Steam oyunlarının televizyon ve kontrolcü ile birlikte, fare ve klavye kullanmadan oynanmasını sağlayan bir kiptir. İstemci, televizyon ve kontrolcü ile etkileşim için yeniden gösterilir. Bu mod, bilgisayar monitöründe de kullanılabilir.

Steam Kullanıcı İstatistikleri (Ağustos 2018)
Steam geliştiriciler için çeşitli istatistikler toplar. Bunlardan ilki, etkin olan kullanıcı sayısıdır. Bu sayfa aynı zamanda, eş zamanlı olarak içeriklerin kullanım sıralamasını anlık olarak verir.

İndirme istatistikleri, seçilen ülkeye göre veya küresel olarak sunulan bant genişliği hakkında bilgi verir. Bu aynı zamanda bir ülkede en çok kullanılan internet servis sağlayıcısını da görüntüler.

Steam, tamamen gönüllü ve anonim olarak, kullanıcıların kullandığı donanımlar hakkında da veri toplar. Her ay sunulan raporda en çok kullanılan işletim sistemi, işlemci, ekran kartı gibi veriler sunulur.

Son olarak toplanılan istatistikler de destek raporları hakkındadır. Açılan talepler ve destek ekibinin yanıtlama hızı bu sayfa da toplanır.

Steam indirimleri ne zaman 2019? Steam Cadılar Bayramı indirimi ne zaman 2019?

STEAM NASIL KULANILIR?

15 yıldır piyasada olan ve son yıllarda birçok önemli oyunun dağıtım hakkını eline alan Steam, oyunları tamamen dijital ortamda saklıyor ve size herhangi bir kaset, cd göndermiyor.

Windows, Linux ve Mac işletim sistemlerine uygun olan Steam üzerinden oyun almak gayet basit. Uygulamayı yüklemek ve bir hesap açmak gerekiyor. Daha sonra arama kısmından satın almak veya indirmek istediğiniz oyunun ismini yazarak indirmeyi veya satın almayı başlatmanız yeterli.

Zaman zaman yaptığı kampanyalarla oyunculara büyük indirimler sağlayan dijital market platformu, bazı oyunlar için de kısıtlı sayıda veya belirli bir süre için ücretsiz satın alma seçeneği sunuyor. Steam yaz indirimleri, Black Friday ve yıl sonu indirimleri sayesinde Steam'deki oyunlar büyük rağbet görüyor.

Ayrıca Steam'de arkadaş ekleme, oyunları beraber oynama ve arkadaşlara oyun hediye etme seçenekleri bulunuyor. Steam'in sağladığı bir diğer kolaylık da oyun yedekleme seçeneği. Böylece başka bir bilgisayardan da oyunlara ulaşabilir ve indirme işlemiyle zaman kaybetmeden direkt kuruluma başlayabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT