1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. SUGEM Yaz Okulu Başladı

SUGEM Yaz Okulu Başladı

SUGEM Yaz Okulu Başladı
      400 öğrenciyle 2012-2013 eğitim öğretim yılında Sultanbeylili gençlere derslerinde yardımcı olan SUGEM şimdi de açtığı yaz okuluyla öğrencilerin gelişimine katkıda bulunuyor. Çok sayıda öğrencinin yararlanacağı yaz okulunda eğitimler başladı. 
 
SUGEM'de Öğrenciler Sınavlara Hazırlandı 
 
      Son yıllarda eğitim yatırımlarının hızla arttığı Sultanbeyli'de bu kapsamda yeni adımlar atılmaya devam ediyor. Bu eğitim yatırımlarından biri olan SUGEM'de geçtiğimiz eğitim öğretim döneminde 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri eğitim gördü. Başarılı bir eğitim yılını geride bırakan öğrenciler şimdi de yaz okulunda tatilin tadını çıkartıyor. 
 
Yaz Okulunda Bulunan Kurslar 
 
      Değerler eğitimi ve sosyal aktiviteler olarak iki ana başlık altında toplanan yaz okulu eğitimlerinde siyer derslerinden zararlı alışkanlıklardan uzak durma eğitimine, ilmihal derslerinden doğruluk ve dürüstlük alışkanlığı kazandırma eğitimlerine kadar birçok konuda dersler veriliyor. Bunun yanısıra öğrencilerin piknik, turnuva ve gezilerle yaz okulunu en verimli şekilde değerlendirmesi hedefleniyor. Ayrıca bunların yanında ilerleyen günlerde İstanbulensis Gençlik Merkezi ve SUGEM'de gitar, Bağlama, saz ve resim dersleri planlanıyor. 
 
      SUGEM'de eğitim gören yedinci sınıf öğrencisi Abdurrahim Çolak, yaz okulunun güzel bir uygulama olduğunu ifade etti. Çolak, "Yaz okulundan memnunum. Etkinliklere katılacağız. Buraya bir yılın yorgunluğunu atmak için geldim. Eğlenerek öğrenmeye SUGEM'de devam ediyoruz." dedi.

HABERE YORUM KAT