1. HABERLER

  2. Sukurusu çocuklara geri dönüşümü öğretiyor

Sukurusu çocuklara geri dönüşümü öğretiyor

Sukurusu Uygulama Merkezi, Tepebaşı Bölgesi'nde geri kazanım konusunda bilincin arttırılması amacıyla çocuklara yönelik düzenlediği etkinliklere devam...

Sukurusu çocuklara geri dönüşümü öğretiyor

Sukurusu Uygulama Merkezi, Tepebaşı Bölgesi'nde geri kazanım konusunda bilincin arttırılması amacıyla çocuklara yönelik düzenlediği etkinliklere devam ediyor. Bu kapsamda Hürriyet İlkokulu 20 kişilik öğrenci grubu ile Sukurusu'nu ziyaret etti.

Tepebaşı Belediyesi Sukurusu Uygulama Merkezi, çocuklarda çevre konusunda farkındalık oluşturmaya yönelik çalışmalarda 2017 yılında 20 program düzenledi. Programlara 336 çocuk katılırken, 2010 yılından bu yana programlara katılan çocuk sayısı da 16 bini aştı. Çevre sorunlarının tüketim ve insan etkileriyle ilgisi ve çözüm önerilerini içeren bir bilinçlendirme programı uygulayan merkez, etkileşimli bir eğitim olması nedeniyle çocuklar tarafından çok beğeniliyor. Oyunlar ve görsel materyallerle tasarlanmış program, özgünlüğü ile olumlu bir etki bırakıyor.

Dönüştürülen kağıt miktarından çok, çalışma ve etkinlikler ile zihinlerde yer bırakarak atık konusunda duyarlılığı arttırmasını amaçlıyor ve kurulduğu günden bu yana yürüttüğü çevre çalışmaları ile adından sıkça söz ettirdi. Sukurusu'nda yapılan çalışmaların dikkat çeken kısmı, ortaya çıkan kağıt ürünün tamamen elde geri dönüştürülmüş olması. Birimde atık kağıtları toplayıp, el yapımı ürünlere dönüştürerek, eski bir zanaat olan kağıt yapımının kendine özel dokusu ve çeşitliliği ile ortaya çıkan tasarımlar üzerine çalışılıyor.

Sukurusu çocuklara geri dönüşümü öğretiyor

Sukurusu çocuklara geri dönüşümü öğretiyor

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT