1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Süleyman Soylu: Kurban Bayramı'nda 5 günde 45 kişi öldü

Süleyman Soylu: Kurban Bayramı'nda 5 günde 45 kişi öldü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kurban Bayramı süresince meydana gelen trafik kazalarında 45 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Öte yandan Soylu, ''Hakkari'de 6 vatandaşımızın uçurumdan aşağıya yuvarlanarak hayatını kaybetmesini duyunca başıma bir ağrı girdi ve hâlâ çıkmadı.'' dedi.

Süleyman Soylu: Kurban Bayramı'nda 5 günde 45 kişi öldü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Balıkesir’de trafik kontrol noktalarını teftiş etti. Yolculara Susurluk ayranı ikram eden Soylu, Kurban Bayramı'nda 5 günde 45 kişinin öldüğünü bildirdi.

İçişleri Bakanı Soylu, bayram dönüşü yola çıkacaklara uyarılarda bulundu.

"Sürücüler dinlenmiş şekilde yola çıksın. Uyku borcu olduğunuzu düşünüyorsanız, lütfen bunu direksiyon başında ödemeyin. Şerit ihlalleri yapmayalım" diyen Soylu, 45 kişinin hayatını yitirdiğini söyledi.

Süleyman Soylu: Kurban Bayramı'nda 5 günde 45 kişi öldü

''BAŞIMA AĞRI GİRDİ VE HALA ÇIKMADI''

Soylu, "Hakkari'de 6 vatandaşımızın uçurumdan aşağıya yuvarlanarak hayatını kaybetmesini duyunca başıma bir ağrı girdi ve hâlâ çıkmadı. Bunların her birinin bizlerde travmaya yol açtığını vatandaşlarımıza bir kez daha söylemek istiyorum" ifadesini kullandı.

Süleyman Soylu: Kurban Bayramı'nda 5 günde 45 kişi öldü

''BAYRAMI HÜZNE DÖNDÜRMEYELİM''

Bakan Soylu, "Trafik kurallarına mümkün olduğunca riayet edelim ki bayramı hüzne döndürmeyelim.
Bir rakam daha vermek isterim, son 10 yılın 5 günlük bayram ortalamalarına göre hem trafik kazalarındaki oran ciddi şekilde düşmüştür, hem de hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı düşmüştür"
dedi.

Gülistan Başköy
Eğitim Editörü
HABERE YORUM KAT