1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sultanbeyli Belediyesinden İstanbul Gezileri

Sultanbeyli Belediyesinden İstanbul Gezileri

Sultanbeyli Belediyesinden İstanbul Gezileri

      Sultanbeyli Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen İstanbul kültür gezileri kapsamında ilçe halkı İstanbul'un güzelliklerini görme imkanı buluyor. Bu yılki geziler, Eyüp Sultan Camii ve Türbesi, Türkiye'nin ilk minyatür müzesi olan Miniatürk ve 3 boyutlu resimlerle büyük fethi anlatan Panorama 1453 Tarih Müzesi'nden oluşan turlar şeklinde yapılıyor. 
 
      Sabah saatlerinde belediye önünden kalkan otobüslerle tura çıkan ilçe sakinleri, önce Türkiye'deki ünlü tarihi eserlerin minyatürlerinin sergilendiği Miniatürk'ü gezdi, ardından Eyüp Sultan Camii ve Türbesi'ni ziyaret etti. Önümüzdeki hafta düzenlenecek gezide ise Panorama 1453 Tarih Müzesi gezilecek.
 
Gezilerden halk memnun
 
      Geziye katılan ilçe sakinleri belediyenin bahar aylarında düzenlediği bu programdan hayli memnun. Çocuklarıyla geziye katılan Nazmiye Sağlam, "Çok güzel bir organizasyon. Bu imkanı verdiği için belediyemize teşekkür ederiz. Miniatürk ve Eyüp Sultan'ı tekrar görme imkanımız oldu. Burası tek kelimeyle harika. Çocuklarım için de güzel bir gezi oldu." dedi.
 
7'den 70'e Katılım
 
      İlkokul yedinci sınıf öğrencisi olan Samet Duran da geziye ailesiyle birlikte katılanlardan. Duran, "Kültür gezileri özellikle gençler ve bizim gibi çocuklar için çok iyi. Bu Miniatürk'e ikinci gelişim. Bana ikinci Miniatürk gezisini yaşattığı için belediyeye teşekkür ederim." şeklinde konuştu.
 
Sosyal Ağlardan Başvuru Yapılabiliyor
 
      Kültür gezilerine kayıtlar 19 Nisan'a kadar devam edecek. Belediye başlattığı uygulamayla Facebook ve Twitter hesaplarından da başvuru kabul ediyor. Katılmak isteyenler Sultanbeyli Belediyesi sosyal ağlarına girerek bilgilerini mesaj olarak atabilir.
 
Sultanbeyli Belediyesi Facebook hesabı: https://www.facebook.com/SultanbeyliBel
 
Sultanbeyli Belediyesi Twitter hesabı: https://twitter.com/SultanbeyliBld 

 

HABERE YORUM KAT